Marmara Gündem - 09 Mart 2020, Pazartesi

İsmek’te Öğretmenlik Yapma Şartları

26 Eylül 2011
3.336 kez görüntülendi

İsmek’te Öğretmenlik Yapma Şartları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları

İsmek’te öğretmenlik yapmak için istenilen şartlar ve koşullar çok aranan ve merak edilen bir bilgi konusu. İsmek’in resmi kaynaklarından edindiğimiz yeni bilgileri siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşmak isteriz.

Öncelikle İsmek’te usta öğretici başvurusu yapmak ve konu hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında (İSMEK) çok fazla branş olduğu için ve her branşın kendine has koşulları olduğu için konuyu sitemizde anlatmak gerçekten mümkün değil. Fakat sizler için ayrıntılı ve genel şartları aşağıdaki şekilde anlatmak mümkün.

 1. Birçok branşta adayların branşıyla ilgili üniversite mezunu olması gerekiyor.
 2. El sanatları branşlarında üniversite mezunu olmak ya da konuyla ilgili meslek lisesi mezunu olmak ya da lise mezunu olup branşıyla ilgili bir kurstan (MEB onaylı en az 800 saatlik) sertifikası olmak gerekiyor.
 3. İngilizce, Arapça, Bilgisayar gibi branşlarda da üniversite mezunu olmak ya da kurs sertifikası gerekiyor.
 4. Türk İslam sanatları branşında da aynı şekilde üniversite mezunu olmak ya da kurs sertifikası gerekiyor.

Yukarıdaki maddeleri  örnek teşkil etmesi açısından yazdığım branşlar. Şunu özellikle hatırlatayım ne olursa olsun lise mezunu olmak kesin  şart. Yukarıda yazılanlar yeterli gelmezse İsmek’in 0.212.531 01 41 numaralı telefonunu arayıp İnsan Kaynakları bölümünden kendinizle ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur sizde bildiklerinizi yorum bölümümüzden bizlerle paylaşabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

İsmek’te Öğretmenlik Yapma Şartları Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

 1. SONGÜL dedi ki:

  MRB BEN KURS HOCALIĞI YAPMAK İSTİYORUM AÇIKORTA OKULDA OKUYORUM 9 SENE ÇOK BRANŞTA YER ALDIM MEŞRUFAT HOCASI OLMAK İSTİYORUM BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ..

 2. MAİDE dedi ki:

  merhaba ben işletme bölümü mezunu olucam inşallah bu kurumda çalışabilmem için neler gerekli acaba yardımcı olursanız çok sevinirm teşekkür ediyorum ..

 3. ebru dedi ki:

  merhaba benim bilgisayar ofis programları sertifikam var lise mezunuyum bende ismekde öğretmenlik yapmak istiyorum ne yapmam lazım cevap verirseniz sevinirim

 4. Sennur İlerigelen dedi ki:

  Hemsirelik yuksek okul mezunumun.Uygun alanda ogretmenlik yapmak istiyorum.

 5. özlem dedi ki:

  usta öğretici sınavları ne zaman bilgisi olan var mı? muhasebe alanında?

 6. SİNEM MEMİŞ dedi ki:

  mrb ben elsanatları kumaş boyama bölümünde öğretmenlik yapmak istiyorum lise mezunuyum 15 sene önce MEB den sertifika aldım ne yapmam gerekir bilgilendirirmisiniz teşekkür ederim.

 7. Ayşe BEREK dedi ki:

  kız meslek lisesi el sanatları bölümünden mezunum. görsel sanatlar veya teknoloji tasarım öğretmenliği yapmak istiyorum. bana yardımcı olurmusunuz.

 8. meltem dedi ki:

  bilgiler gayet açık ve net olmuş ismek e ayrıca teşekkür ediyorum

 9. gülşah dedi ki:

  mrb ben ismekte öğretmenlik yapmak istiyorum ancak işletme mezunuyum ve nikah şekeri süslemeciliği alanında öğretmenlik yapmak istiyorum bana bu konuda yardımcı olurmusunuz

Yorum Yaz

Yandex.Metrica