Marmara Gündem - 10 Aralık 2016, Cumartesi

iPhone 5 ne zaman ülkemize gelecek, hangi mağazalarda satılacak?

28 Eylül 2011
669 kez görüntülendi

iPhone 5 ne zaman ülkemize gelecek, hangi mağazalarda satılacak?

Herkesin merakla beklediği iPhone 5’in özelliklerini çoğumuz biliyoruz, ama bilmediğimiz yada az çok duyum aldığınız soruların cevaplarını aşağıdaki yazımızda açıklığa kavuşturacağız.

iPhone 5’in çıkmasına az bir süre kaldı  çok yakında duyurulacak. Peki iPhone 5 ne zaman ülkemize Türkiye’ye gelecek, hangi mağazalarda satılacak?

iPhone 5‘in 4 ekimde duyurulacağını Türkiye’ye duyurmuştuk. Henüz bu haberimizin dumanı tüterken yeni nesil iPhone’u bekleyen Türk kullanıcılarını da rahatlacak yeni haberleri sizlerle paylaşıyoruz  iPhone 5’e dair bir çok şeyi merak ediyoruz ancak en çok merak edilenler arasında, iPhone 5 cihazının fiyatı ve ne zaman Türkiye pazarına gireceği sorusu bulunuyor.

Daha önce Digitimes’e dayandırarak verdiğimiz haberimizde Apple’ın stok ve nakil hacmini yükselterek iPhone 5’i çok hızlı biçimde dünya pazarına sunmayı planladığını belirtmiştik. Bu ölçüde iPhone 5’in Türkiye pazarına da çok kısa süre içerisinde gireceğini bekliyoruz.

iPhone 5 Ne zaman Türkiye’de olacak?

iPhone 5’in Türkiye’ye ne zaman geleceği konusunda henüz bir netlik yok, resmi olarak Apple tarafından dağıtım ile ilgili yapılmış bir açıklama da yok. Fakat Apple’nin dünya pazarına yayılma ve başta Samsung olmak üzere rakipleri ile mücadelesinde dağıtım ve pazarlma önemli noktada duruyor. Bu yüzden çok kısa süre içöerisinde Türkiye’de dahil olmak üzere yeni nesile kavuşacağız. En geç 15 ekim‘de Türk kullanıcılarının iPhone 5’lerine kavuşacağını umuyoruz. Fakat ilk dağıtım miktarının ne kadar olacağı, hangi mağazalarda satılacağı ise hala muamma. Fakat çeşitli firmaların bu konuda girişimde olduğu Apple ile kurumsal görüşmeler yaptığını duymaktayz.

iPhone 5, Hangi mağazalarda satılacak?

iPhone 5’in Ekim ayının ortasında Türkiye’ye geleceğini tahmin ediyoruz lakin hangi mağazalarda satılacağı konusunda net bir ifade de bulunmanın yanlış olduğunu düşünüyoruz. Fakat bu konuda Apple’ın Türkiye distrübütörü olan Bilkomun yanı sıra Bimeks, Teknosa, İstanbul Bilişim ve MediaMarkt’ın girişşimde bulunduklarını duymaktayız. Apple’ın dünya pazarına lansmanının ardından bu konunun netleşeceğini ve Türkiye pazarına hangi firmalar ile gireceğinin de belli olacağını düşünüyoruz.

Ayrıca başka sitemizde teknoloji kategorisinden TURKCELL VINN DNS DEĞIŞTIRME ayarlarını öğrenebilirsiniz.

iPhone 5 ne zaman ülkemize gelecek, hangi mağazalarda satılacak? Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica