Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

İOS 7 Hangi Cihazlarda Çalışır ve Güncelleme Nasıl Yapılır ?

21 Eylül 2013
475 kez görüntülendi

ios 7 uyumlu cihazlar resim

İOS 7 Çıktı Peki Hangi Cihazlarda Kullanılabilecek ? İşte Detaylar…

Yeni nesil airdrop özelliği ile aşağıda İOS 7 Uyumluluk tablosu resmini paylaştım İOS 7‘nin hangi özelliğinin hangi cihazlarda çalıştığı resimde gösterilmektedir. İOS 7 iPhone 4 ,  iPhone 4s,  iPhone 5, iPod Touch, iPad 2, iPad Retina ve iPad mini’de çalışmaktadır. Hangi özelliği tam olarak kullanabileceğiniz aşağıda yer alan İOS 7 Uyumluluk tablosundan inceleyebilirsiniz.    

Görsel olarak da çok değişen İOS 7 yeni işletim sistemi güncellenebilir durumda. Güncelleme yapmadan önce her ihtimale karşı mutlaka iTunes ile telefon yedeğini alın.

(Büyük hali için resmin üzerine tıklayın.)

ios 7 uyumluluk tablosu resim

Peki iOS 7 güncellemesi nasıl yapılır ?

Wi-Fi ile İOS 7’ye güncelleme işlemi

Wi-Fi ile direkt olarak iOS 7’yi telefon ya da tablet cihazınızda güncelleyebilmek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsünü takip edin ve karşınıza çıkan işlemleri takip ederek güncelleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

iTunes ile İOS 7 güncelleme işlemi

Yukarıdaki anlatıma ek olarak  iTunes üzerinden güncelleme işlemi biraz zahmetli olsa da daha güvenli olduğu için iTunes ile yedek alarak güncellemenizi öneriyorum. Öncelikle yapmanız gereken iPhone, iPad ya da iPod’ cihazınızı USB kablosu yardımı ile bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes’u açın. Sol tarafta bulunan menüden cihazınızın ismi görünecek buradan üzerine tıklayın.

Daha sonra ekranın orta kısmında yer alan cihazınızın İOS sürümünü ve “Güncellemeleri denetle” adlı bir sekme çıkacak. Bu butona tıklayın.

Bu adımda  iTunes yeni bir sürüm bulacak “İndir ve güncelle” ile “İndir” isimli sekmeleri göreceksiniz. İOS 7 güncelleme işlemine hemen başlamak istiyorsanız “İndir ve güncelle” butonuna tıklayın güncelleme işleminiz başlayacaktır. Yok hayır ben şimdi indireyim daha sonra kurulum işlemini gerçekleştiririm diyorsanız bu surumda indir butonunudan faydalanabilirsiniz.

Önemli not: güncelleme işlemi uzun sürebilir bu yüzden cihazınızın işlemi bitirmesini sabırla bekleyin ve güncelleme işlemini yapmadan önce mutlaka yedek alın.

Konu hakkında sayfanın alt kısmından soru sorabilir, yorum yazabilirsiniz…

İOS 7 Hangi Cihazlarda Çalışır ve Güncelleme Nasıl Yapılır ? Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica