İnsan Vücudunu Yaşlandıran Yiyecekler

2 Ağustos 2010
954 kez görüntülendi

İnsan Vücudunu Yaşlandıran Yiyecekler

İnsanlar yüz yıllardır gençleşmenin yollarını aradılar durdular aslında gençleşmenin ve genç kalmanın yolu tükettiğimiz gıdalarda gizli yapılan araştırmalar sonucu insan vücuduna zararlı besinler tespit edildi aslında buyurun insan vücuduna zarar veren besinleri inceleyelim.

insan vücuduna zarar veren besinler konusundaki resim

Cildinizin erken kırışmasına ve nemini kaybetmesine neden olan asitli besinlerden uzak durun…

Şeker: Cilt elastikiyetini azalttığı gibi proteinlerin de yok olmasına neden olan şekerden mümkün olduğunca uzak durun.

Kahve: Kafein; laksatif etkisi nedeniyle sindirime iyi gelse de, diğer yandan aşırı asit üreterek mideye zarar veriyor. Mide rahatsızlıkları ise tenin matlığını ve ışıltısını kaybetmesine neden oluyor. Dr. Jeannette Graf işte bu nedenle günde iki bardak kahveden fazla tüketilmemesini ve mümkünse organik kahve ya da double espresso tercih edilmesini öneriyor.

Sigara alkol

Gazlı içecekler: Bir kutu Cola içerisinde çeşitli asitler üreten içeriklerle birlikte, 50 mg. fosforik asit de bulunduruyor. Fosfor ne yazık ki kalsiyum deposu besinlerin yapıcı etkisini yok ediyor. Bu nedenle ciltte lekeler meydana gelirken, kemiklerde ise erime gözleniyor.

İşlenmiş karbonhidrat: İşlenmiş karbonhidratlı besinler ihtiva eden bir beslenme alışkanlığınız varsa, kan şekeriniz sık sık artabilir ve ishal şikâyeti ile doktora başvurabilirsiniz ki her iki rahatsızlık da cilt sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecektir.

Margarin: Kahvaltı ve kızartma yağı olarak sofralarda yer verdiğimiz margarindeki doymuş yağ asitleri cilt hücrelerine zarar veriyor ve vücutta yağ olarak depolanıyor, kısacası şişmanlatıyor.

Pizza: Pizzadaki karbonhidrat yağ yakımını engelliyor. Ama haftada bir kez yemek zarar vermiyor.
Portakal: Her ne kadar vitamin açısından yüksek bir meyve olsa da şekeri yükseltmesiyle de biliniyor. Bu yüzden sağlıklı C vitamini alabileceğimiz meyveler elma ve limon.

DMCA.com

Yorumlar

  1. yetkin diyor ki:

    merhaba ben aydanur bilgin mhrs ile yani 182 telefon ile randevu alabiliyormuyuz bu hastaneden dahiliye bölümüne

  2. Çıbaraygır diyor ki:

    sitenizi uzun zamandır takip ediyorum nasip bu konuya yorum yapmakmış faydalı ve güzel bir anlatım yapmışsınız başarılarınızın devamını diliyorum

  3. gökay diyor ki:

    siteniz boş değil nice nice canlarım

Yorum Yaz

Yandex.Metrica