Marmara Gündem - 09 Mart 2020, Pazartesi

İzmir’e Yakın Plajlar Denize Girilebilecek Yerler

1 Haziran 2016
146 kez görüntülendi

 

çeşmede-tatil-yerleri

 

Kış bitti bahar ayları geldi önümüz yaz. Yazın nereye gitsek nerede serinlesek, kendimizi hangi maviliğin derinlerine atsak diye düşünüyorsanız şimdiden plajlar dolmadan planları yapmaya başlamalısınız. Akdeniz, Marmara, Karadeniz ve Ege de Dünya’nın en güzel koylarına ve plajlarına sahip olan Türkiye tatil planları yapacak sizleri elbet kararsız bırakmıştır. Size biraz yardımcı olalım mesela İzmir’e götürelim sizi ya da yakın çevrelerine. Foça, Çeşme, Urla ve daha birçok maviliğin olduğu, huzur bulacağınız yere.

izmirin-gezilecek-yerleri

Fazla kalabalık olmayan bir tatil beldesinde sakin ve huzurlu bir tatil yapmak istiyorsanız Foça tam size göre. Gün içinde bir taraftan denize girip güneşlenerek bir taraftan da Foça’nın çarşısını gezerek vakit geçirebilirsiniz. Akşam olduğunda ise kıyıdaki restoran ve barlarda oturarak arkadaşlarınızla, ailenizle veya tek başınıza güzel bir keyif yapabilirsiniz. Ayrıca Foça’da bulunan tarihi ve antik mekânları ziyaret edip tam bir turistik gezi yapabilirsiniz. İsterseniz tekne turlarına katılıp Foça’nın çevresindeki küçük adaları gezip sakin koylarında denize girebilirsiniz. Eğer sakinlikten uzaklaşıp daha hareketli, eğlenceli cıvıl cıvıl bir yer olsun kışın stresini atalım üstümüzden derseniz İzmir’in batısında yer alan Çeşme’yi tercih edebilirsiniz.  Çeşme, birçok eğlence mekânlarını, birbirinden hareketli plajlarını, mavinin her tonunu fark edeceğiniz berrak denizini, tarihi Osmanlı ve Rus mimarisini barındıran büyük bir tatil beldesidir. Çoğu ünlüler de yazın tatil yapmak için Çeşme’yi tercih ederler. Ve içinde en güzel mavilikleri barındıran bir başka ilçemiz Urla.  Urla İzmir şehir merkezine 35 km uzağında olan sakin bir ilçedir. Doğa ve tarih harikası olan Urla adeta şehir kalabalığı ve stresinden kaçış noktasıdır. Nostaljik havasıyla da insanı büyüleyen bir etkisi vardır.

izmir-tatil yerleri

 

İzmir’in bu güzellikleri karşında büyülenmemek elde değil.  Huzurlu bir yaz tatili geçirmek için İzmir’i tercih edecekseniz Foça, Çeşme, Urla sizi mavi ve yeşilin en güzel tonlarıyla karşılayacaktır.

İzmir’e Yakın Plajlar Denize Girilebilecek Yerler Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica