Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

Hidiv Kasrı Turistik Mobese Kameraları İzle

2 Mayıs 2016
10 kez görüntülendi

hidiv kasrı mobese

İstanbul tarihten günümüze uzanan birçok esere ev sahipliğini sürdürmektedir. Gerek mimari gerekse tarihi değerleri kadar doğal ortamları ile de günümüz günlük hayatının bir parçası haline gelen bu eserler arasında Hidiv Kasrı Mobese da önemli bir yere sahiptir.

hidiv-kasri-bahcesi

Gelişen teknoloji modern şehir anlayışının içine birçok yeni argümanı da eklemiştir. Bunlardan biri olan şehir kameraları birçok açıdan kullanılmaktadır. Güvenlik, denetim, trafik akışı ve denetimi gibi idari sebepler ile kullanımı yaygın olduğu kadar özellikle tarihi turistik mekanların her yerden kolaylıkla erişilerek izlenebilmesi amacı ile de kullanılmaktadır. Şehir için birçok Turistik Kamera Hidiv Kasrı başta olmak üzere tarihi ve turistik değerlerden görüntüleri aktarmaktadır. Bunları internet bağlantınızın olduğu her yerden izlemeniz mümkündür. Hidiv Kasrı kameraları da size son derece itina ile tanzim ve inşa edilmiş bu kasrın güzelliğini izleme şansı sağlamaktadır.

Osmanlı dönemi sonlarına doğru yapılan ve mimari projesi tasarımı İtalyan Delfo Seminatiye tarafından gerçekleştirilen kasrın görüntüleri için kurulan kameraları http://www.istanbuluseyret.com/TuristikKameralar adresinden izleyebilirsiniz. kasır günümüzde İBB tarafından işletilen bir sosyal tesis ile işlev kazanmış ve kasır içerisindeki alanlar da İstanbul halkı ve ziyaretçilerinin kullanımına açılmıştır. Kasırdaki yapıda İstanbul’un ilk buharlı asansörü bulunmaktadır. Ayrıca kasrın doğal zenginliğini oluşturan ağaçların tamamı hangi türden ve soydan geldiği kayıt altındadır. Bu denli nitelikli bir doğal zenginlik ve son derece ayrıntılı ve dönemine göre oldukça zengin değerle inşa edilmiş köşk ile Hidiv Kasrı canlılığını korumaktadır.

Hidiv Kasrı Turistik Kameraları sayesinde internet bağlantısına erişebildiğiniz her yerden bu, doğal zenginliği ve yapıyı izlemeniz mümkün olmaktadır. İstanbul içinde birçok nokta gibi burası için de yayın yapan kameralara ulaşmak için http://www.istanbuluseyret.com/TuristikKameralar adresine girmeniz yeterli olacaktır.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica