Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

Harry Potter Tema Parkı ABD’de Açılıyor

8 Nisan 2016
18 kez görüntülendi

HARRY POTTER TEMA PARKI ABD’DE AÇILIYOR…

Sadece çocukların değil, büyüklerin de büyük bir beğeni ile okuduğu Harry Potter serisinde bulunan tüm karakterleri ve olayları birebir yaşamak için kurulan Harry Potter Tema Parkı, 7.Nisan.2016  perşembe günü, ABD’nin Los Angeles kentinde bulunan Hollywood Universal Stüdyolarında açıldı.

harry-potter-tema-parki-aciliyor

Parkta, İngiliz yazar J.K.Rowling’in işsiz ve hayatından umudunu kestiği bir dönemde, bir cafenin en köşe masasında yaratmaya başladığı ve 7 kitap boyunca süren maceralarla değişen tüm karakterlerin yanı sıra, okulun yakınında bulunan Hogsmeade Köyü, büyücülük okulu olan ünlü Hogwards Şatosu, Hogwards Ekspres tren istasyonu, Hippogriff’in Uçuşu adını taşıyan dev bir rollercoaster ve Harry Potter temalı ürünlerin satıldığı hediyelik eşya dükkanları bulunuyor.

hogwarts

Harry Potter’ın Büyücülük Dünyası Parkının açışında düzenlenen törene film serisinin oyuncuları katılırken, orkestra şefi ve kompozitör John Williams’ın yönettiği Los Angeles Filarmoni Orkestrası da Harry Potter filminin müzikleri ile misafirleri coşturdu. Bu senenin başında hayatını kaybeden ve filmde Severus Snape karakterini canlandıran İngiliz oyuncu Alan Rickman ise törende özel olarak anıldı.

harry-potter-tema-parki-alan-rickman

J.K.Rowling’in yazdığı Harry Potter serisi 7 kitaptan oluşuyor. Kitaptan uyarlanarak çekilen filmler ise, son kitap iki film halinde çekildiği için 8 film… Kitaplar dünyada 450 milyon okura ulaşırken, filmden elde edilen gelir ise 7 milyar $ olmuştu.

Harry Potter Tema Parkı ABD’de Açılıyor Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica