Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

Hareket Atölyesi Ahhval Garajistanbul Bilet Fiyatları

9 Kasım 2009
432 kez görüntülendi

Hareket Atölyesi Ahhval Garajistanbul Bilet Fiyatları

Hareket Atolyesi Ahhval  10 Kasım 2009 günü  Saat  20:30 Tarihinde  garajistanbul‘da sahne alacak Bilet Fiyatları ve ulaşım bilgileri aşşağıdadır.

bilet fiyatları Tam: 28,50 TL, +65-Öğretmen: 23,50 TL, Öğrenci: 18,50 TL

tarih : 10.11.2009 20:30:00 – 15.11.2009 20:30:00
mekan : garajistanbul

garajistanbul adresi:
Tomtom Mahallesi Yeni Çarşı Caddesi Kaymakam Reşat Bey Sokak No: 11/A Galatasaray
Istanbul

etkinlik hakkında bilgi

Hareket Atölyesi gururla sunar:
aHHval
(Ahval: Haller, Vaziyetler, Oluşlar)

Lastik atladığımız, yakan-top oynadığımız ve deniz kabuğundan kolyeler yapıp sattıgımız yıllar oldu. Üniversitelerde, ‘idam cezasını’ tartıstığımız müzakereler yaptık. Bayramlarda, yeni kıyafetleri heyecanla bekledik, yerli malı haftasında süt içtik, fener alaylarına katıldık. Büyürken, memelere kapak kapatıldı. Sokaklarda karartmalar oldu, benzin istasyonlarında kuyrukta bekledik, ‘bu isyerinde grev var’ cümleleriyle okumayı sökenlerimiz vardı. Lale İşkembecisi’nin önünde silahlar patladı. Elektrikli radyoları açıp, biraz ısınmasını bekledik.

Telgrafın tellerine kuslar kondu. Eteklerin içine jiponlar giyildi. Çok hızlı çekirdek yendi. Komsu teyze adlarının Nebahat, Müzeyyen veya Münevver oldugu yıllar oldu. Sürekli kompozisyon yazdık. Sinek telleri ile karasinekler avlandı. Bagıra çagıra ‘All You Need is Love’ ve daha edepli ‘Aksam oldu Hüzünlendim Ben Yine’ söylendi…
(Bir zamanlar oldu, bir zamanlar olmadı. Engelli igneler ve muntazam yaralar belirdi. Muhtelif yalanlar söylendi, muhtelif oyunlar oynandı)

Hamis: Bu çalışma, tarihin sivil ve kisisel bir noktadan yeniden yazımı ile ilgilidir. Tarih dedigimizde bir önceki saati de içeren “geçmis an”ı; sivil ve kisisel nokta dedigimizde de otonom algı ve direnisi dahil ettigimiz bir oyun oynama biçimini kast ediyoruz. Sanırız böyle. Aslında bazı noktalar hala muallak. Hatta allak bullak.

Tasarlayan ve Sahneleyen: Hareket Atölyesi
Sanat Yönetimi: Zeynep Günsür
Hareket Yönetimi: Deniz Olgay Yamanus-Ece Ulutan
Isık Tasarımı: Alev Topal
Ses Tasarımı:Tolga Yüceil
Kostüm Tasarımı: Deniz Olgay Yamanus-Leyla Okan
Teknik: Arda Ipek

mekan hakkında bilgi

garajistanbul

Tiyatro ve Dans gösterilerinde 250, özel gecelerde ve müzik akşamlarında ise yeniden tasarlanabilir mekanıyla, 1000 kişilik katılımcıyı ağarlayabilecek kapasitesiyle garajistanbul, teknik alt yapısı ve mimarisiyle benzersiz özelliklere sahip. Gerçekleştirilecek performanslarda kullanılmak üzere tasarlanmış bir mini yüzme havuzu da bulunan mekan aynı zamanda barıyla da , gösteriler öncesinde sanatseverler için hoş bir atmosfer yaratmayı amaçlıyor.

İstiklal Caddesi’nden Tünel’e doğru giderken sol tarafta Galatasaray Lisesi, Yapı Kredi Yayınları ve Kazım Taşkent Sanat Galerisi’ni geçtikten sonra solda yer alan Acara Sokak’tan dönün, otuz metre yürüdükten sonra, sağda yer alan Akarsu Sokak bitince tekrar sola, Kaymakam Reşat Bey Sokak’a döndüğünüzde, No 11/A’da, garajistanbul sizleri bekliyor olacak.

toplu taşıma
Taksim’e geliş için metro hattını, Taksim son durak olan tüm otobüsleri ve dolmuşları kullanabilirsiniz. Taksim’den nostaljik tramvayı kulanarak Galatasaray’a ulaşabilirsiniz. Karaköy yönünden gelmek için Tünel hattını kullanabilirsiniz.
otopark
Galatasaray Garajı otoparkı, Tepebaşı Tüyap Kapalı Otopark’ı ya da Minare sokakta yer alan otopark kullanılabilir.
diğer bilgiler
garajistanbul nedir?

Övül ve Mustafa Avkıran öncülüğünde ve onlarla birlikte, yurtiçi ve yurtdışından seçilen çağdaş sanat ürünlerinin sergilenebileceği yenilikçi, kışkırtıcı, konforlu, dinamik, seviyeyi yukarı çekecek bir mekan yaratmak için, Türkiye’deki çağdaş dans topluluklarının sürekli performans sergileyebilecekleri bir mekan olması gerektiği için, Türkiye’de performans sanatlarını, tiyatro tasarımı, yönetim ve planlama gibi konularda gerekli olan profesyonellik, güven ve kalite düzeyine yükseltmek için, performans sanatçıları arasında uluslararası birliktelikler oluşmasını cesaretlendirmek için, profesyonel performans sanatçılarını atölyeler yapmak üzere davet etmek için, yabancı dans, tiyatro ve müzik gruplarının tur programlarına Türkiye’yi de almaları için, güncel sanat hareketleriyle ilgili entellektüel tartışmalara ve konuşmalara mekan oluşturmak için, sadece İstanbul değil, tüm dünyadan büyük bir kitleye ulaşmak için profesyonel ve gönüllü bir ekibin onbeş ay gece – gündüz çalışmasıyla kuruldu garajistanbul.

garajistanbul, geçmişte üretilmiş, üretilmekte olan ve üretilecek işlerden beslenecek ve onları hatırlayacak, seyirci sürekliliğini sağlayacak ve bu sayede tüketim alışkanlıklarını etkileyecek, bu alanda üretilecek yeni işler için yeni seyirciler kazandiracaktir.

garajistanbul, çağdaş gösteri sanatları alanında üretilenlere sahip çıkan, nicelik ve nitelik açısından yüksek seviyedeki işlerle, varolan seyirciye cevap verecek ve yaratacağı değer ile yeni seyirciler çekecek; üretim kısmında kendi kendine yetebilirliği sağlayarak mecranın dönüşümünde bir hareket ve buluşma noktası olacaktır.


DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica