Halil Sezai Paracıkoğlu

21 Aralık 2011
1.867 kez görüntülendi

Halil Sezai Kimdir? Halil Sezai Resimleri – Biyografisi

halil sezai vesikalık fotoğrafı :)

Sitemizde kişiler kategorisine, sevilen bir isim olan aynı zamanda sinema, tiyatro oyuncusu, şarkıcı, söz yazarı ve besteci Halil Sezai Paracıkoğlu’na yer veriyoruz, Sanatçının fotoğraflarına, hayatı hakkında bilgilere kısacası biyografisine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Halil Sezai hakkında yorumlarınızı sitemizin yorum bölümünden yapabilirsiniz.

Çeşitli tiyatro oyunları ve dizi filmlerde oynayan Halil Sezai, Badem’in ikinci albümünün ilk klibi olan Kalpsiz’de de rol aldı. Son olarak 11 Şubat 2011’de gösterime giren İncir Reçeli adlı sinema filminde başrol oynayan müzisyen aktörün en çok bilinen şarkısı Sen ve Ben, Fırtına, İncir Reçeli’nde söylediği Duman şarkısıdır.

Halil Sezai Paracıkoğlu (Doğum Tarihi: 16 Ağustos 1979, Eskişehir), sinema ve tiyatro oyuncusu, şarkıcı, söz yazarı ve besteci.

Eğitim hayatını Eskişehir’de tamamlayan Halil Sezai Paracıklıoğlu, Hacettepe Üniversitesi mezunudur.

Halil Sezai Tiyatro oyunları ve filmleri: Sevgili Dünürüm : Cem 2005/ Ihlamurlar Altında: Murat 2005/ Ankara Devlet Konservatuvarı 2007 Kader : Levent 2007 / Kahve Bahane : Muhsin 2009/ Yapma Diyorum : Sağlıkçı Tezcan 2009/ Türkan dizisi : İsmail 2011/  Badem grubunun Kalpsiz ve Bulutsuzluk Özlemi’nin Rüzgar kliplerinde rol almıştır. 11 şubat 2011 de gösterime giren İncir Reçeli adlı Sinema Filminde Başrol oynamıştır.

Halil Sezai Şarkıları: Sezai Paracıkoğlu’nun En Çok Bilinen Şarkıları , Paramparça,İsyan,Ağlamışız, Sen ve Ben, Olsun, Hayalimin Ortasında, Sonbahar, Seni Beklemek, Esme, Sevda Tanrıçası, Yanıma Gel, Aşk Yasak Ağlıyor, Fırtına, Bir Rüzgar Esti, Üşürken ve İncir Reçeli’nde Söylediği Duman şarkısıdır. İlk albümü olan “Seni Beklerken”, Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle 21 Kasım 2011’de yayınlandı.

Halil Sezai Resimleri:

Halil Sezai Paracıkoğlu Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

 1. emirhan diyor ki:

  kim çirkinmiş lann?

 2. Havva diyor ki:

  çok tatLı ve çok başarıLı onu çok seviyorumm. umarım bir gün onu görebiLirmm

 3. sinem diyor ki:

  cok tatlı ve cok basarılı

 4. buse diyor ki:

  çokta çikinmiş

Yorum Yaz

Yandex.Metrica