Marmara Gündem - 09 Mart 2020, Pazartesi

Güzeldere Şelalesi / Düzce

20 Kasım 2013
270 kez görüntülendi

Düzce Güzeldere Şelalesi Resim

Güzeldere Şelalesi – Düzce Güzeldere Şelalesi Tanıtımı

Düzce ilinin Gökyaka ilçesinde bulunan Güzeldere Şelalesinin şehre uzaklığı 28, Gökyaka’ya uzaklığı ise 16 kilometredir. Güzeldere Şelalesi ve çevresinde gür ve görkemli ağaçlarla dolu orman yapısı ve oldukça canlı bir doğal hayat söz konusudur; burada gezerken şahane fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. İlkbahar aylarında yeşillere bürünerek gürgen ağaçları arasında muhteşem bir görsel şov yapan şelale 135 m. yüksekliğindedir. Üst noktasının denizden yüksekliği de 600 m. olan ve insanı köpük köpük akan sularının sesiyle dinlendirip dinginleştiren şelaleye giden yol tamamen asfalttır; varsa buraya aracınızla gelebilirsiniz. Bu doğa harikası şelaleyi ve çevresini bir Güzeldere Şelalesi turu ile de gezebilirsiniz; tur şirketleri civarı görmek isteyenler için geziler düzenliyorlar.

Keyifli bir hafta sonu gezisi için ideal bir yer olan Güzeldere Şelalesi’nin yanında ücret karşılığında konaklanabilen bir alan bulunuyor; burada kamp kurmak veya bungalovlarda konaklamak mümkün. Burada gecelemeyi düşünürseniz havanın bahar ve yaz aylarında da serin olabileceğini unutmamalı ve yanınızda uygun giyim eşyaları bulundurmalısınız. Su sesleriyle kuş seslerinin birbirine karıştığı bu cennet köşesini sonbahar aylarında ziyaret ederseniz sarı ve başka pastel renklerin oluşturduğu muhteşem bir görünüme tanık olabilirsiniz.

Güzeldere Şelalesi Piknik Alanı

Deyimin tam anlamıyla ‘her mevsimde ayrı güzel’ bir yer olan Güzeldere Şelalesi ve civarında göreceğiniz büyüleyici manzaralar kolay kolay aklınızdan çıkmayacak. Kayın, sarıçam, köknar, kestane, ıhlamur, gürgen, porsuk, ceviz gibi ağaç türleriyle çevrelenmiş olan şelalenin çevresinde zaman geçirirken yorgunluğunuzdan ve sıkıntılarınızdan arındığınızı hissedeceksiniz.

Güzeldere Şelalesi’nin çevresi doğa yürüyüşleri ve orman gezintileri için elverişli bir alandır ve yapılan küçük yollarla gezginlerin buralarda turlaması kolaylaştırılmıştır. Bölgede boz ayı, vaşak, çakal, tilki, kurt, yaban domuzu, geyik ve karaca gibi hayvanlar da barınmaktadır.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica