Güneş Lekelerinin Lazerle Tedavisi

3 Temmuz 2013
679 kez görüntülendi

Güneş Lekeleri

Güneş Lekelerinin Lazerle Tedavisi

Yaz geldiğinde herkes kendini hızlı bir şekilde sıcak kumlara, ardından da soğuk sulara atmak istediğinden eminim. Ancak tüm bu eğlence sırasında maalesef hem kadınlar, hem de erkekler ciltlerine gereken özeni göstermeyi unutuyorlar. Bu da cilt lekelerinin ortaya çıkmasına neden oluyor. Geçtiğimiz yıllardan cildinizde kalan güneş lekelerinin üzerine her yıl yenilerinin eklenmesi psikolojik yönden sizleri olumsuz etkileyecektir.

Güneş lekelerinin önlemesinin en iyi yollarından biri güneş ışınları altında mümkün olduğunca fazla kalmamak ve lekeler oluşmadan onlara karşı önlemler almaktır. Güneşten korunmak için güneş kremleri kullanabilirsiniz. Ancak bu zamana kadar yapılan hatalar yüzünden yine kötü sonuçlar alınabilir.

Güneş kremi nasıl sürülür

Güneş kremini dışarı çıkmadan 20 dakika önce sürmeli ve iki üç saat bekledikten sonra tekrar bu işlemi yenilemelisiniz. Sadece yaz aylarında değil, kış mevsiminde, hatta havanın yağışlı olduğu zamanlarda bile güneş kremi kullanmalısınız. Giydiğiniz elbise güneş lekelerinin oluşmasına engel olmayabilir. Çünkü ince kumaştan yapılmış kıyafetler güneşin sadece görünen ışınlarını tutar, diğer ultraviyole ışınların cildinize temas etmesine engel olamaz.

Eğer cildinize leke çoktan düşmüşse ve onlardan kurtulmanın yollarını arıyorsanız, en etkili yöntem olan lazer tedavisine başvurabilirsiniz. Lazer tedavisinde kullanılan ışınlar güneşin cildinizde bıraktığı lekeleri ortadan kaldırmaya yetiyor ve birkaç seanstan sonra ciddi sonuçlar elde ediliyor. Elbette, tedaviden sonra yine cildinize dikkat etmez ve kendinizi korumalısınız, lekeler yeniden oluşabilmektedir.

Denizde güneş kremi nasıl sürülür

Tedaviden sonra doktorunuzun tavsiyelerine takip ederseniz, lekeler kaybolacaktır. Seanstan sonra en azından bir hafta boyunca güneşe çıkmamaya özen gösterin mümkünse akşam saatlerinde dışarı çıkın. Bir iki hafta içinde lekelerin tamamen kaybolduğunu görebilirsiniz.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica