Marmara Gündem - 07 Aralık 2016, Çarşamba

Gümüldür Plajları Denize Girilebilecek Yerler

8 Haziran 2016
55 kez görüntülendi

 

gumuldur-plajlari

gumuldur-plajlari

Egenin incisi olan İzmir’in en güzel plajlarından biri olan Gümüldür çok eski bir tarihe sahip bir yerleşim yeridir. Gümüldür sosyal aktivitelerle de çağımıza damgasını vurmuş önemli tatil merkezlerimizden birisidir. Gümüldür konumu bakımdan Myonnesos yarımada şeklinde uzanan bir dağın eteğinde kurulmuştur. Şehrin doğal görüntüsü ve tarihi yapısı yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmektedir. Gümüldür plajlarıyla da ünlü bir kentimizdir. Bunlar sırasıyla kalemlik plajı, deniz pınarı(Klaros), İpek kum plajıdır.

gumuldur-denize-girilebilecek-yerler

Gümüldür kentindeki gözde yerlerinden biri olan kalemlik plajı en önemli özelliği olan kıyıda kalmış son orman alanıdır. Kalemlik plajın bitkisi örtüsü bakımdan da zengin bir yapıya sahip olmasıyla beraber temiz doğa havasının tadının alınacağı bir yer olması ziyaretçiler açısından da doğanın eşşiz güzelliğine sahip olması ziyaretçi akınını arttırmaktadır. Kalemlik plajı kayalıklarla kaplı, kumsalla denize ulaşan bir yapıya sahiptir. Gümüldür plajlarından bir diğeri ise olan Deniz Pınarı Plajı Gümüldür sahil şeridinde harika bir koyda kuruludur.

gumuldur-sahil

Harika bir deniz manzarasına ve eşsiz bir doğa görüntüsüne sahip olması deniz pınarı plajı yerli ve yabancı turistlerin ruhunu dinlendireceği bir yerdir. Gümüldür yöresinde göz bebeği olan plajlarından biri de İpekkum plajıdır. Harika bir deniz manzarası sahip olan İpekkum plajı bunun yanı sıra muhteşem bir doğa görüntüsüne de sahip bir kentimizdir. İpekkum genelde yazlıkçıların sık ziyaret ettikleri yerlerden biridir. İpekkum plajı denizi derin bir yapıya sahip değildir. Genelde hafta sonları sık ziyaretçi akınına sahip olan İpekkum plajı içerisinde pansiyon olan bir kentimizdir.

 

Gümüldür Plajları Denize Girilebilecek Yerler Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica