Marmara Gündem - 07 Aralık 2016, Çarşamba

GTA 5’in PC Versiyonu Ne Zaman Çıkacak ?

1 Aralık 2013
661 kez görüntülendi

GTA 5 PC Resimleri

GTA 5’in PC Versiyonu Ne Zaman Çıkacak ?

Ülkemizde ve Dünyada satılan ve beğenilen oyun GTA V’in heyecanla beklenen PC versiyonu için çıkış tarihi merakla beklenmekte.

Bildiğiniz gibi 17 Eylül 2013 tarihinde konsollara çıkan ve oyun serverlerin çok beğendiği GTA V‘in PC sürümünün çıkış tarihi ile ilgili güncel haberler konuşulmaya devam ediyor. İngiltere oyun piyasasında sadece ilk 3 haftada GTA IV‘ün bütün satış rakamından daha fazla satan, 7 Guiness rekoru kıran GTA V bildiğiniz gibi PC versiyonun çıkmayacağı ve yalnızca konsollar için piyasaya sürüldüğü açıklanmıştı.

Kasım ayında Intel, oyunun sadece konsol platformunda kalması için müthiş paralar ödendi açıklaması yapmış olsada Rockstar firması henüz PC için oyunun çıkacağını kesin bir biçimde doğrulamadı. Ancak çıkmayacağı yönünde resmi bir açıklamada yapmadan sadece diğer oyunlarla ilgilendiklerini söylüyorlar. Bilenler bilir hatırlanacağı üzere  önceki GTA oyunlarında da buna benzer açıklamar yapılmıştı fakat bir süre sonra oyun Bilgisayar içinde çıkmıştı. 

GTA V PC Resimleri

PC için çıkış tarihi kesin olarak bilinmeyen GTA V Bilgisayar sürümü için Eurogamer İnternet sitesi yeni bir iddia ortaya attı. PC için çıkış tarihi bilgisine ulaştıklarını açıklayan oyun sitesi, GTA V‘in 2014’ün ilk çeyreğinde piyasaya çıkacağını satışa sunulacağını açıkladı. Bu da oyunun konsol versiyonundan ortalama 5-6 ay sonra çıkacağı anlamı taşıyor. Ancak gene de bu açıklanan tarihin resmi tarih olmadığı ve çok daha fazla bekleme zamanının olabileceğini buradan yazalım. Bir diğer kötü haber ise oyunun tam 1 yıl geçtikten sonra PC’ye çıkacağı yönünde. Umarız ilk iddaa doğru çıkar ve PC kullanıcıları bu güzel oyunu oynama fırsatı yakalarlar.

GTA V oyununu konsolda deneme fırsatınız oldu mu? ve Sizlerin tahmini nedir PC’ye GTA V ne zaman çıkar? Yorumlarınızı bekliyoruz.

DMCA.com

Yorumlar

  1. fikret diyor ki:

    Dahada çıkmaz sanıyorum.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica