Marmara Gündem - 10 Aralık 2016, Cumartesi

Google Chrome’de hata bul parayı kap

9 Şubat 2010
891 kez görüntülendi

Google Chrome’de hata bul parayı kap

İnternette Online Gazete okurken bir yazı dikkatimi çekti ve sizlerle paylaşayım dedim Google İnternet Tarayıcısı Chorme ve Chromium’da hata , bug bulanlara google ödül vereceğini açıklamış buyrun ilgili haberin detayları yazının devamında…

Google, Chrome ve Chromium tarayıcılarındaki açık ve hataları bulan uzmanlara para ödeyeceğini açıkladı. Chrome’da bulunan bir hatanın bedeli ne kadar?

Google, Chrome tarayıcısının açık kaynaklı sürümü olan Chromium projesindeki açıkları ve hataları bulan uzmanlara ödeme yapacağını açıkladı.

Chromium’un resmi sitesinde yayınlanan duyuruda, Chromium’un kodlarında buldukları her açık için 500 $ ödeme yapılacağı belirtildi.

Ciddi hatalara daha çok para

Ayrıca, araştırmacılar eğer Google tarafından “çok ciddi” olarak tanımlanan bir hata bulurlarsa, Google’dan toplam 1337 $ alacaklar. Ancak Google, hangi hataları “çok ciddi” olarak tanımladığını açıklamadı.

Hata başına 500 $ kulağa çok gelebilir, fakat üçüncü parti güvenlik şirketleri, uzmanlara tarayıcılarda buldukları hata başına 10000 $’a yakın bir ücret teklif ediyorlar. Google’ın bu konuda biraz cimri davrandığını söyleyebiliriz.

Google Chrome’de hata bul parayı kap Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica