Marmara Gündem - 07 Aralık 2016, Çarşamba

Gece İdrar Kaçırıyorum Ne Yapabilirim?

21 Haziran 2013
347 kez görüntülendi

Gece İdrar Kaçırıyorum Ne Yapabilirim? Hangi Doktora Gitmeliyim?

gece-idrar-kacırma-sorunu

Soru: Merhabalar 33 yaşında bir bayanım. Evliyim ve 2 çocuk annesiyim. Benim rahatsızlığım tahminen son 3 aydır her gece değil farklı gecelerde idrarımı altıma kaçırıyorum, altımı ıslatıyorum. Bu bir psikolojik hastalık mıdır yoksa başka bir sorunum mu var doktora gitmeye çok utanıyorum ve hangi bölüme gideceğimi bilmiyorum. Sorularıma yanıt verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Cevap: Geçmiş olsun hastalığınız Enürezis nokturna,yani uykuda altını istemsiz ıslatma hastalığı olabilir bu rahatsızlık 12 yaş üstü kişilerde ortaya çıktığında mutlaka ciddi bir şekilde ele alınmalı. Doktorlardan kesinlikle utanmamalısınız sonuçta bu bir hastalık elinizde olan bir durum değil. Yapmanız gereken Gideceğiniz hastanenin üroloji bölümüne başvurmak ve bir nöroloji uzmanına muayene olmanız sağlıklı olacaktır.

Önemli not: Yukarıdaki sağlık hakkındaki bilgiler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Bloğumuz’dan alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Hastalığınız için mutlaka uzman bir hekime görünmezin gerekmektedir.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica