Galata Kulesi Turistik Mobese Kameraları İzle

21 Nisan 2016
18 kez görüntülendi

Galata Kulesi (1)

İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Galata Kulesi’nden İstanbul Boğazı ile Haliç Boğazı 360 derece açıyla Galata Kulesi Canlı Mobese Kamerası ile rahatlıkla izlenebilmektedir. Fener Kulesi olarak Bizans İmparatoru Anastasius tarafından altıncı yüzyılda titizlikle inşa edilmiş olan Galata Kulesi dünyanın eski kulelerinden birisidir. Tarihte birçok farklı topluluk Galata Kulesi’ne farklı isimlerle anmışlardır. Bizanslılar Galata Kulesi’ne İsa Kulesi adını vererek Hz.İsa’nın da buraya ineceğine inanmışlardır. Yıllar önce bir depremde zarar görmüş olan Galata Kulesi daha sonraları Osmanlı Devleti’nin ünlü mimarlarından olan Hayrettin tarafından onarılmıştır. Aslında Liman ve şehri izlemek amacıyla tasarlanmış olan Galata Kulesi, yıllar geçtikçe hapishane, rasathane, barınak olarak  farklı amaçlarla da kullanılmaya başlanmıştır.

 

Galata Kulesi on sekizinci yüzyılda artan yangınlara şahit olması sebebiyle yangın gözetleme kulesi olarak da kullanılmıştır.

Günümüzde ise turistik faaliyetler amacıyla kullanılmakta olan Galata Kulesi’nin balkonuna çıkarak İstanbul’u ayaklar altına almak için yedi kat asansör çıkıp iki kat da yürüyerek çıkılması gerekiyor. 528 yılında inşa edilen Galata Kulesi hakkında dilden dile dolaşan efsanelerin kuleye turistlerin akın etmesinde önemli bir etkisi olmuştur.

Bu eşsiz manzaraya sahip olan Galata Kulesi’nin içerisine ve etrafına yerleştirilen kameralar sayesinde Galata Kulesi’ni internetten canlı olarak yedi yirmi dört naklen seyredebilirsiniz.

İstanbul dışında bir şehir ya da ülkede yaşıyor olsanız bile bu yapıya yerleştirilen kameralar sayesinde internet üzerinden canlı olarak izlemeniz sizi rahatlatacaktır.

Galata Kulesi (3)

İstanbul Büyük Şehir Belediyesinin İstanbul’un tarihi yerlerine yerleştirmiş olduğu mobese kameraları ile tarihiniz hakkında bilgi edinerek aydınlanabilirsiniz. Özellikle İstanbul’un tarihi güzelliklerini canlı olarak aktarmak için çeşitli siteler bulunmaktadır. Bu siteleri  ziyaret ederek Galata Kulesi hakkında yeterli bilgiyi hem dinleterek hem de okuyarak edinebilirsiniz.

Galata Kulesi Turistik Mobese Kameraları İzle

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica