Facebook Zaman Tüneli Nasıl İptal Edilir – Timeline İptal Etmek

29 Aralık 2011
1.893 kez görüntülendi

Facebook Zaman Tüneli Nasıl İptal Edilir – Timeline İptal Etmek 

Evet arkadaşların çoğu facebook kullanıcısının baş belası haline gelen zaman tüneli uygulaması hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağım.

Facebook “un zaman kullanıcılarına geçmişinden günümüze bütün paylaşımlarını arşiv halinde sunan zaman tüneli devreye girdi. Facebook kullanıcılarının profil sayfalarının geçmişini görebilmesini sağlayan Zaman Tüneli, Eylül ayında yapılan F8 konferansında açıklanmıştı.

Zaman Tüneli”nde sizi temsil eden bir kapak fotoğrafı, hayat hikayeniz, uygulamalarınız gibi bölümler yer alıyor.

Zaman tüneline geçiş yapmanızla zaman tünelinizin başkalarına açılması arasında 7 gün vardır. Bu süreyi zaman tünelinize başkaları görmeden önce istediğiniz şekli vermek için kullanabilirsiniz.

Kullanmaya başlamanıza yardımcı olmak için zaman tünelinizde başta sevdiğinizi düşündüğümüz fotoğraflarınız ve haberleriniz yer alacak. Bunlardan sevdiklerinizi öne çıkarabilir, istemediklerinizi gizleyebilir ve de zaman tünelinizdeki boşlukları anılarınızla doldurabilirsiniz.

Zaman tünelindeki bir gönderiyi sadece önceden izin verdiğiniz kişiler görebilecek. Ayrıca arzu ederseniz, eskiye dönerek istediğiniz gönderinin gizliliğini değiştirebilir veya gönderiyi tamamen silebilir ya da sadece zaman tünelinde gizleyebilirsiniz.

Facebook Zaman Tüneli Nasıl İptal Edilir – Timeline İptal Etmek

Önemli Not: Arkadaşlar Bu Zaman Tüneli Uygulamasını 7 Gün Geçmeden Listeniz’den Kaldıramıyorsunuz Bilginize.

Facebook Zaman Tüneli yapmak oldukça basit. Ancak facebook zaman tüneli iptal etme işlemleri biraz zor. Öyle ki denenen pek çok yöntem facebook zaman tüneli iptali için yeterli olmamakta. Aşağıda sizlere anlatacağımız yöntemde denendi ancak sonuç alınamadı.

 • Öncelikle Facebook hesabımıza giriş yaptıktan sonra https://developers.facebook.com/apps/ adresine tıklıyoruz.
 • Daha sonra sol menüden daha önce oluşturduğumuz Zaman Tüneli eklentisini seçiyoruz.
 • Açılan sayfada sağ üstte “Uygulamayı Düzenle” butonuna tıklıyoruz
 • Sayfada sol menüde en alt kısımda “Uygulamayı Sil” linki vardır.Buna tıkladıktan sonra oluşturduğumuz uygulama silinir ve Profilimiz eski hale gelir.

Anlaşılan bir gerçek var ki , birçok kimse zaman tünelinden memnun değil. Birçok kişi bu uygulamayı beğenmedi ya da alışamadı. Ancak Facebook bu zaman tünelini kalıcı olarak getirdi. Yani en geç yılbaşına kadar herkes otomatik olarak zaman tüneline geçmiş olacak. Facebook”un zaman tünelini profilinizden kaldırmanızın maalesef mümkünü yok.

Facebook Zaman Tüneli Çok Saçma !!!

Facebook zaman tünelini neden devreye soktu bilmiyoruz ama. Kullanıcıların önemli bir kısmı bu işten hoşlanmadı. Eğer zaman tünelinizde bazı paylaşımlarınızı gizlemezseniz bazı arkadaşlarınıza karşı kötü olabilirsiniz. Öyle ki arkadaşlarımdan biri sizin facebook”a üye olduğunuz tarihten bugüne kadar olan bütün paylaşımlarınızı tek bakışta görebiliyor. Facebook resmen bizlerin şeceresini tutuyor ve de bunları herkese gösteriyor. Umarım bu zaman tüneli saçmalığı zorunlu olmaktan çıkarılır bir an önce

 

DMCA.com

Yorumlar

 1. esma dedi ki:

  zaman tünelinden çıkmak imkansızsa neden bu kadar yöntem koyuyosunuz?

 2. andaç dedi ki:

  ya ben zaman tünelini engelledin nasıl açıcam ?

 3. k dedi ki:

  bune yaaa sizin bilgisayarınızın beyni başka mı çalışıyor?

 4. sultan aybalan dedi ki:

  silin lütfen…

 5. beyaz dedi ki:

  neden zaman tüneli çıkıkartıpta çıkışı neden zor oluyor

 6. jale dedi ki:

  bu zaman tüneli uygulamasını başlatanların allah belalarını versin…..boktan bir uygulama…….

 7. hüseyin dedi ki:

  çıkmak istiyorumlanet olası zaman tünelinden

Yorum Yaz

Yandex.Metrica