Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

Facebook Sohbet Geçmişi Nasıl Silinir ?

15 Şubat 2014
175 kez görüntülendi

Facebook Like Resim

Facebook Sohbet Geçmişi Nasıl Temizlenir ? Resimli Anlatım

Hayatımızın bir parçası haline gelen dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi facebook.com ayarlarını düzenlemede bazen zorlanabiliyoruz. Örnek vermek gerekirse bu ayarlardan biride, Facebook sohbet geçmişini komple silme yani temizleme işlemi olabiliyor. Bilenler mutlaka vardır ama bilmeyenlere yararlı olabileceğini düşündüğüm bir resimli anlatım hazırladım. Yazımı fazla uzatmadan Facebook sohbet geçmişini nasıl silebilirim? sorusuna cevap resimli anlatımımıza geçelim. 

Konusma Geçmişi Silme Resim 1

1. Adım: Öncelikle sohbet penceresi konuşma geçmişini silme işlemi nasıl yapılır sorusuna cevap bulalım. Yapmanız gereken işlem çok basit, yukarıda ok işaretleri ile gösterdiğim gibi çark simgesine tıklıyoruz ardından açılan sekmeden “Pencereyi Temizle” butonuna tıklıyoruz ve böylelikle sohbet penceremiz temizlenmiş oluyor. Ancak bu işlemi yaptığımızda sadece sohbet penceresi temizleniyor. Mesaj geçmişimiz komple silinmiyor.

Konusma Geçmişi Silme Resim 2

2. Adım: Sohbet geçmişinizi komple temizlemek istiyorsanız, yukarıda resimde ok işareti ile göstermiş olduğum facebook  mesaj sekmesine tıklıyoruz, Açılan pencereden “Tümünü Gör” butonuna tıklıyoruz.

Konusma Geçmişi Silme Resim 3

3. Adım: Son olarak hangi arkadaşımız ile aranızda geçen yazışmayı silmek istiyorsanız, o arkadaşınızı seçiyor ve yukarıda görselde ok işareti ile göstermiş olduğum “İşlemler” sekmesine tıklıyor, “Konuşmanyı Sil” sekmesine tıklıyoruz ve bu işlemi konuşma geçmişini silmek istediğiniz diğer kişilerdede uyguluyoruz.

Hepsi bu kadar bu yazımızda facebook sohbet geçmişi nasıl silinir resimli olarak anlattım anlamadığınız veya eksik bulduğunuz bir kısım varsa lütfen yorum bölümümüzden bize yazın..

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica