Marmara Gündem - 10 Aralık 2016, Cumartesi

Facebook Hashtag Nedir Ve Nasıl Yapılır ?

2 Temmuz 2013
566 kez görüntülendi

facebook hashtag görsel resim

Facebook Hashtag Nedir Ve Nasıl Yapılır ?

Twitter kullananlar bilir. Hashtag paylaşmış olduğunuz gönderilere artık etiket yani Hashtag ekleyebileceksiniz.  Facebook ta gönderilere hashtag ekleme özelliği sizler için kademe kademe açılacak. Twitter ile popüler olan ve gönderinin başına “#” işareti yerleştirilerek o anda sosyal medyada en çok konuşulan gönderilerin ön plana çıkmasını sağlayan,

tıklanabilir – hashtag (etiket) özelliği Twitter, Instagram Tumblr, Pinterest sosyal paylaşım servislerinden sonra şuandan itibaren Facebook’ta da eklenebilecek. Facebook içersinde hashtag içeren bir gönderiye tıkladığınızda o konudan bahseden tüm insanlar ve sayfaların gönderileri ekranınıza yansıyacak. Gönderileriniz’ hashtag (etiket) eklemeniz’in yanı sıra herhangi bir hashtagı facebook arama sayfasından bulabileceksiniz. Yalnızca gizlilik ayarları ile herkese açık gönderileriniz hashtag etiket aramalarında gösterilecek.

hashtag nasıl yapılır resimli

Facebook sayfanız’dan hashtag ( # ) etiket anlamına gelen işareti ekleyerek, paylaşımlarınız da  kullanabilirsiniz.

Klavye den hashtag işareti nasıl yapılır diye soracak olursanız, # : alt gr e üstteki sayılardan 3′e birlikte bastığınız taktirde  # ile hashtag işaretini koyabilirsiniz.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica