Marmara Gündem - 07 Aralık 2016, Çarşamba

Facebook Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

18 Nisan 2016
15 kez görüntülendi

Google Chrome‘un Facebook bildirimlerini masaüstü bilgisayara getirmesine, web sitesini açmadan gönderileri takip edebilmemiz bakımından güzel bir özellik gibi gözükse de baktığımız da fazlasıyla dikkat dağıtıyor. Özellikle arkadaş listeniz çok kalabalıksa sürekli bildirimin sağ alt köşeye gelmesi büyük bir problem oluşturuyor. Bu sorunun çözümüne bakalım o zaman;
facebook-bildirim

Çoğu insan Facebook’ta masaüstü bilgisayardan bağlandığında ilk olarak masaüstü bilgisayar, sonrasında mobil site üzerinden bildirim problemini kapatma yolunu izleyeceğiz. Çok kolay, basit bir işlem olmasına rağmen çoğu insan gibi siz de sinir edici bildirimleri kapatmanın yolunu arıyorsanız, şimdi adımları izleyelim;

chrome-facebook-bildirimleri-kapatma

Masaüstü Bilgisayarda Bildirim Kapatma:

1) Google Chrome Ayarlar sayfasına geçiş yapıyoruz.

2) Ayarlar sayfasında en sonda “Gelişmiş Ayarları Göster”i tıklıyoruz sonra Gizlilik altında bulunan İçerik Ayarlarına geçiş yapıyoruz.

3) İçerik Ayarları sayfasına geçiş yaptıktan sonra Bildirimler’i buluyoruz.

4) Eğer bütün sitelerin sizi bildirimden delisi etmesini yani izin vermesini istiyorsanız “Tüm sitelerin bildirim göstermesine izin ver”i, sitelerin sizi rahatsız etmesini istemiyorsanız “Sitelerin bildirim göstermesine izin verme”yi, belli bir tane sitenin (örneğin Facebook) bildirim ayarı için “Bir site bildirim göstermek istediğinde sor”u seçiyorsunuz. Bizim amacımız Facebook bildirimler problemini halletmek olduğu için kapatacağımız için bu ayarları önerilen olarak bırakıyor ve istisnaları yöneti tıklıyoruz.

5) Bildirim istisnaları sayfasında Facebook’u buluyoruz, İzin ver olan durumu engelle olarak değişimini sağlıyoruz.

Artık Facebook bildirimleri sorunu çözmüş olduk ve sinir edici bir şey kalmadı. Masaüstü Bilgisayarı hallettik, şimdi ise mobil siteden bağladığımızda bildirimleri nasıl kapatacağız?

facebook-bildirim-kapatma

Mobilde Bildirimleri Kapatma:

1) Facebook mobil siteye giriş yapıldıktan sonra kilit simgesine tıklıyoruz sonra Site Ayarları’na tıklıyoruz.

2) Site ayarları sayfasında bildirimleri engelle olarak değişim sağlıyoruz.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica