Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

Facebook Bildirim Sesini Kapatma Nasıl ?

9 Eylül 2013
383 kez görüntülendi

Facebook Like Resim

Facebook Bildirim Sesi Nasıl Kapatılır ? Resimli Anlatım

Son zamanlarda sosyal paylaşım ağı, Facebook’ta gezinirken bir değişikliklik fark ettiniz mi? Ben fark ettim bu yazıya geldiğinize göre sizde fark etmiş olmalısınız. Dünden beri, facebook aracılığı ile gelen her beğenme ve bildirimlerde “trink” diye rahatsız edici bir uyarı sesi almaktaydım ve müzik dinlerken vb. durumlarda gerçekten sıkıcı bir hal almaya başlamıştı. Bu yüzden hemen facebook ayarlarını girerek bu yeni bildirim seslerini nasıl kapatırım buldum ve benim gibi facebook uyarı seslerinden rahatsız olan sizler için bir resimli anlatım hazırladım.

Facebook bildirim sesi nasıl kapatılıyor ? sorusunun cevabı resimli anlatımımızda…

1. Adım: Facebook hesabınızda oturum açtıktan sonra yukarıda resimde olduğu gibi sağ üst köşe bulunan “Hesap Ayarları” butonuna tıklıyoruz.

Facebook Bildirim Seslerini Kapatma Resim 2

2. Adım: Daha sonra ekranın sol tarafında yer alan “Bildirimler” sekmesine tıklıyoruz.

Facebook Bildirim Seslerini Kapatma Resim 3

3. Adım: Buradan “Bildirimleri Nasıl Alırsın” sekmesinin yanında bulunan, yukarıda görsel ok işareti ile göstermiş olduğum “Facebook üzerinde” butonuna tıklıyoruz.

Facebook Bildirim Seslerini Kapatma Resim 4

4. Adım: Açılan sayfadan yukarıda resimde gösterilen “Her yeni bildirim alındığında ses çal”  yazısının sol tarafındaki kutudan  “Tık” işaretini kaldırıyoruz ve “Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıklayarak sesiz sakin bildirim sesi almadan facebook kullanmaya devam ediyoruz.

Peki facebook sohbet seslerini nasıl kapatırım diye soracak olursanız.

Sağ alt köşede bulunan sohbet bölümünden seçenekler simgesine tıklayın ve sohbet sesleri seçili durumda ise üzerine bir kere daha tıklayın ” Tık”” işareti gidince sohbet sesleri de kapanmış olacaktır.

Takıldığınız bir kısım olursa, çekinmeden aşağıda yer alan yorum bölümümüzden bana sorabilirsiniz.

Facebook Bildirim Sesini Kapatma Nasıl ? Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

  1. Mahmut diyor ki:

    Bende o buton cikmiyor…

Yorum Yaz

Yandex.Metrica