Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

Eyüp Sultan Turistik Mobese Kameraları

2 Mayıs 2016
6 kez görüntülendi

 

eyup-sultan

İstanbul İslam Dini içerisinde oldukça önemli bir yere ahip bir şehirdir. Bu önem yapılarından veya Türk milletinin din olarak İslam’ı seçmesinden değil, Hz. Muhammed(sav) ‘in hadisinde şehrin fethini müjdelemesi ve fethi gerçekleştiren kişiyi makbul bir şekilde tasvir etmesinden kaynaklanır. Eyüp Sultan Türbesi de bu değerden yola çıkarak günümüze ulaşmıştır.

eyup-sultan-camii

Tarihin içinde din ve dini yapılar hem var olmuştur. Bu her din için böyledir. Günümüze ulaşan birçok tarihi değerdeki yapı için en önemlileri arasında din eksenli yapılar çoğunluktadır. Bu yapıların ziyaret edilmesi de bulundukları çevreye artı bir turistik değer katar. Hele bir de teknolojik imkanlar ile bu turistik değerler beslenirse, tanıtım için son derece faydalı sonuçlar alınır. Eyüp Sultan Türbesi Turistik Kameralar da böyle bir projenin parçası olarak, diğer bir çok nitelikli mekan ile birlikte internet ortamından izlenebilmektedir. Peygamber sancaktarı Eyyub El-Ensari’nin İstanbul hadisi üzerine fetih kuşatması için geldiği ve vefat ettiği İstanbul, onu yıllar sonra fethin sahibi Fatih’in yaptırdığı bu türbe ile bağrına basmıştır. Oldukça değer verilen bu kişi ve türbesi günümüzde İstanbul’un İslam temalı önemli bir çekim bölgesidir.

Yurt içinden veya yurt dışından gelen turistlerin uğrak gezi ve ziyaret mekanı olarak her gün dolup taşan Eyüp Sultan Türbesi görüntülerine http://www.istanbuluseyret.com/TuristikKameralar adresinden erişebilirsiniz. Türbe inşaatı ile birlikte inşa edilen Eyüp Sultan Camisi İstanbul’ un da ilk camisi olma özelliğine sahiptir. Yine çevresindeki mezarlık da birçok tarihi şahsiyetin ebedi mekanlarını barındırmaktadır.

İstanbul için son derece yararlı bir uygulama olan Turistik Kameralar Eyüp Sultan Türbesi ve çevresini her an rahatlıkla izlemenize olanak sağlar. Kameralarla ilgili erişime ulaşabileceğiniz web adresinden birçok İstanbul değerini de izleyebilirsiniz.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica