Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

Emniyete Bekçi Alımı, Başvuru Şartları, 20 Bin Bekçi Alımı

17 Mart 2013
1.254 kez görüntülendi

Emniyete Bekçi Alımı, Başvuru Şartları – 2013 Emniyetten 20 Bin Bekçi Alım İlanı 

İç işleri Bakanlığı tarafından senelerdir bekçi alımı yapılmadığı için sayıları 5 binlerin altına düşen bekçi kadrosu için 20 bin bekçi alımı yapacağını duyurdu. Peki Emniyete bekçi alımı nasıl yapılacak? Başvuru şartları neler? 20 bin bekçi kadrolu olarak mı alınacak? Bekçi alımı başvuru formu nerede? İşte detaylar haberin devamında…

Emniyete Bekçi Alımı, Başvuru Şartları, Son Gelişmeler 2013

Emniyete Bekçi Alımı, Başvuru Şartları, 20 Bin Bekçi Alımı

Polis teşkilatına en az orta öğretim mezunu olmak şartıyla 20 bin sözleşmeli emniyet bekçisi alınacak.

En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500 lira maaş alacak. Emniyet Teşkilatı’nda ‘bekçi abi’ dönemi başlıyor. Yıllardır alımı yapılmadığı için sayıları 4 bin 58’e düşen çarşı ve mahalle bekçilerine taze kan aşılanacak.

bekçilerin işbaşı yapmasının ardından koruma görevi yürüten 20 bin polis suçlamücadeleye çekilecek. En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500-bin 700 TL arasında maaş alacak.

ÖZEL YETENEK SINAVI

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından hazırlanan kanun tasarısında emniyet bekçisinin görevleri ve yetkileri tanımlandı.

Özel yetenek seçme sınavında başarılı olanlar bekçi yapılacak. Emniyet bekçisi adayı öğrenciler, polis eğitim kurumlarında en az 3 ay meslek eğitim görecek. Emniyet bekçileri bir yıl intibak dönemine tabi tutulacak.

Emniyete Bekçi Alımı, Başvuru Şartları, Son Gelişmeler 2013

Göreve intibak edemeyenlerin sözleşmeleri feshedilecek. En az üç yıl emniyet bekçisi olarak görev yapanlardan başarılı olanlar polislerde olduğu gibi kıdemli bekçiliğe geçirilecek.

POLİS OLABİLECEKLER

EGM’ce ihtiyaç duyulması halinde en az üç yıl fiilen kıdemli emniyet bekçisi olarak görev yapmış ve üniversite eğitimini tamamlamış olanlar yapılacaksınav ilepolis memurluğuna atanabilecek. Bir yıl içerisinde kıdemli emniyet bekçilerinden polis memurluğuna geçeceklerin sayısı, başvuru şartlarına haiz bekçilerin toplam sayısının yüzde 5’ini geçmeyecek.

İşte görevleri

* Bir kimsenin can,mal, ırzına yapılansaldırı ve tehditleri önlemek, saldırganları yakalamak.

* Kamu düzen ve güvenini bozacak mahiyetteki gösteri, yürüyüş yapılmasına karşı, genel kolluk kuvvetleri gelinceye kadar önleyici tedbirleri almak.

* Adli kolluk işleriyle ilgili vakalarda, delillerin kaybolmamasını sağlayan muhafaza tedbirlerini almak.

İlerleyen günlerde bilgiler netleştikçe 2013 Bekçi Alımları ile ilgili bütün bilgiler, başvuru formu bu sayfamızda yer alacaktır.

DMCA.com

Yorumlar

  1. murat diyor ki:

    ne zaman başlıyor şartları ne

Yorum Yaz

Yandex.Metrica