Emekliye Sonunda Zam Müjdesi

6 Aralık 2009
1.254 kez görüntülendi

Emekliye Sonunda Zam Müjdesi

http://www.adanamedya.com/images/news/39162.jpg

Bakan Dinçer’in açıklamasına göre İşçi ve Bağkur emeklisine Önümüzdeki ay 100 TL + %3 zam yapılacağı müjdelendi.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, emeklilerin mağduriyetinin farkında olduklarını, aylıklarda iyileştirmeye yönelik çalışma yaptıklarını söyledi…

Yeni Emekli Zammı ile birlikte yaklaşık olarak 130 tl zam alacak olan emekliler 1 senedir bu haberi bekliyordu. Sonunda hakketikleri zammı alacaklar hadi hayırlısı olsun bakalım sonunda akıllarına geldi emekliler emeklilerden sonra memurlarıda hatırlarlar umarım bu konu hakkında aşşağıdaki yorum bölümümüzü kullanarak yorum yapabilirsiniz.

468 LİRA EMEKLİ MAAŞI ALAN VAR
Türkİye’de son rakamlara göre 9 milyon 50 bin kişi emekli aylığı alıyor. Bunların 5 milyon 191 bini SSK yani işçi emeklisi. 2 milyon 68 bini ise Bağ-Kur emeklilerinden oluşuyor. 1 milyon 791 bin de memur emeklisi var. Memur emeklilerinin maaşı işçi ve Bağ-Kur emeklisine göre daha iyi. En düşük memur emeklisi maaşı 824 TL civarında. Buna karşılık işçi emeklilerinde en düşük maaş 632 TL. Bağ-Kur emeklisi ise en düşük 468 TL maaş alıyor. Yani memur emeklisine göre neredeyse iki katlık bir fark var. Bu arada bu emekliler içinde eşinden, babasından kalan maaşı alan ve maaş seviyesi 200 TL dahi olan kişiler de bulunuyor.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica