Marmara Gündem - 07 Mart 2020, Cumartesi

E-Okul Çöktü ! Karneler İptal Mi ?

21 Ocak 2010
1.616 kez görüntülendi

E-Okul Çöktü ! Karneler İptal Mi ?

Nette gezinirken bir yazı dikkatimi çekti okudum yazıyı yazan arkadaş çok güzel özetlemiş sorunu eklenecek bir şey yok, ne yazdıysa doğru yazmış buyrun noktasına virgülüne dokunmadan yazıyı sizlerle paylaşıyorum doğru söze ne hacet!!

İlköğretim ve Liselerde karneler bu hafta veriliyor. Fakat son dakika çıkan aksilik herşeyi berbat edecek gibi görünüyor. Sistem şöyle işliyor, E-okul denilen icaat’a girilmeyen hiç bir not resmi sayılmıyor. Yani tüm öğretmenler E-okula öğrenci notlarını girmek mecburiyetinde.

Fakat E-okul nasıl bi okul anlamış değilim.Yani şimdi olacak iş mi bu? Tatile girilmesine bir gün kala E-okul bozulmaca. Tüm öğretmenlerin yüklenmesi ile E-okul sistemi serverları çöküyor. Ve bu olay 1 değil 2 değil, HER SENE BU SIKINTILAR gerçekleşiyor.! Ve yetkililer buna müdahale etmiyor yada edemiyor.! BASİT bir olay bu BASİT!

Buradan E-okul sistemi ile ilgilenen Yetkili şahıslara SESLENİYORUM ;

Milli Eğitim Bakanına:

Cumhurbaşkanına:

Valiye:

Amire:

Memura: Herkeze sesleniyorum.!

Önce Mevzu şudurki tüm öğretmenlerin aynı hafta siteye girmesi ile sistem kendini kitliyor: Diyelim ki 500 bin öğretmen var bu ülkede:

Günümüzde bir türk sitesi olan mynet, izlesene, sahadan ya da bir video paylaşım internet sitesi olan youtube ya da herhangi bir başarılı internet sitesi Bu sayının defalarca üstüne çıkıyor günler milyonlarca insanı ağırlıyor BOZULMUYORDA!

Koskoca Türkiye Cumhuriyeti DEVLETİ’nin En büyük Eğitim sitesi, en büyük devlet sitesi E-okul nasıl bozuluyor?

Bu kadar beceriksizlik, bu kadar acayipliklerin yan yana olduğu bir ülke daha olamaz.! Bir şeyimizde doğru gitsin be hemşerim.

Ha şunu da duyurayım Çözüm isteyenlere: bir yandaş medya bireyi olan şahsiyeti yukarıdaki mevzuyu sorunca; şöyle bir cevap aldım: youtube’yle mynetle birmi? KOSKOCA bir devlet sitesi, saçma bir video sitesinin sağladığı alt yapıyı sağlayamıyormu kardeşim?

bir mynet, bir youtube, bir izlesene kadar olamıyormu?

neden memlekette öğretmenleri, öğrencileri endişelendiriyor?

(esti…)

kaynak: www.XBUL.org

E-Okul Çöktü ! Karneler İptal Mi ? Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

  1. hülya şengül dedi ki:

    çok güzel yazılmış bir yazı koskoca ülkenin e-okul sistemi çalışmıyor gerçekten çok ayıp yazık yazık

Yorum Yaz

Yandex.Metrica