Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

Dropout Festivali Başlıyor!

7 Nisan 2016
62 kez görüntülendi

DROPOUT FESTİVALİ BAŞLIYOR…

Müzikseverler, 2016 yazının ilk festivaline hazır mısınız? İstanbul’un yaza damgasını vuracak müzik etkinliklerinden, “en haylaz festival” sloganı ile yola çıkan festivali; Dropout Festival, 5.Haziran.2016 günü saat 14.00 den itibaren Maçka Küçükçiftlik Parkı’nda gerçekleşecek. Festival biletleri indirimli olarak 1.Nisan.2016 saat 11.00 itibariyle  satışa çıktı. 11.Nisan’a kadar indirimli satılacak biletler, 3 kategoride satılıyor ve fiyatları 80 TL. ile 300 TL. arasında değişiyor.

die-antwoord

Modestep, Ceza, Lust, Furkan Kurt, Orkun Bozdemir, Boys N The Hood, The Fuck is Back’ in sahne alacağı ve sıra dışı canlı ve DJ set performanslarıyla renklenecek Dropout Festival’in lokomotif grubu ise; Die Antwoord

Afrika dilinde “cevap” anlamına gelen Die Antwoord, 2008 yılında Güney Afrika’da kurulmuş bir rap-rave grubu. Grubun üyelerinden Ninja’nın gerçek adı; Watkin Tudor Jones, Yo-Landi’nin ise Yolandi Wisser. Grup müzik yaparken şarkılarının alt yapılarını DJ Hi-Tech teknolojisi ile hazırlıyor. İlk albümleri olan SOS, internetten ücretsiz olarak yayınlamış, sonrasında ise kendi şirketlerinden Tension ve Donker Mag adlı iki albüm daha gelmiş.

kucukciftlik-park

Bugüne kadar yayınladıkları albümlerle ve albüm şarkıları için çektikleri vurucu video kliplerle hayranlarını yerden yere vurarak, müzik dünyasını sarsan Die Antwoord, şimdi canlı performansı ile ilk kez Dropout Festivali’nde Türkiye’de sahne alacak.

die-antwoord-konser

Rap, rave, hiphop, punk, pop, dubstep karışımı alışılmadık ve ezber bozan tarzları, video kilplerindeki sanatsal çalışmaları ve hayranları tarafından müthiş olarak değerlendirilen yüksek enerjileriyle her konseri sansasyonel bir etki yaratan grup, aynı zamanda Hugh Jackman ve Sharlto Copley ile başrolü paylaştıkları ve şarkılarını verdikleri “Chappie” filmiyle de hayranlarını mest etmişti. Yo-Landi ve Ninja, festival akşamı İstanbul’lulara unutulmaz bir gece yaşatmaya hazırlanıyor.

Dropout Festivali Başlıyor! Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica