Diş ağrısını kesmenin yolları nelerdir?

2 Mart 2011
1.945 kez görüntülendi

Diş ağrısını kesmenin yolları nelerdir?

dış ağrısini kesmek için ne yapılmalı,dis agrisini kesmenin yollari,diş agrısını anında kesme,diş ağrısını anında kesmenın yolu,dis agrisini kesmek icin,diş ağrısını kesmek için napmalı,diş agrısını kesmenin kesin yolu,Dis agrisinin kesmenin yollar,diş agrısıyla ilgili geyikler

Günümüzde insanların yediklerine ve diş bakımına önem vermediklerinden dolayı hayatta çoğu kez korkunç diş ağrıları ile baş başa kalmaktadırlar. Peki gecenin bir yarısı korkunç bir diş ağrısı ile karşı karşıya kaldık bu durumda ne yapmamız gerekir.

Diş ağrısı çekilecek bir ağrı değildir bu yüzden ben size kesinlikle hemen diş doktorunuza başvurmanızı tavsiye ediyorum. Aşağıda anlatılan yöntemler geçici olarak diş ağrınızı geçirebilir fakat kesin tedavi için mutlaka diş doktorunuza gidiniz.

Diş Ağrısına Neler İyi Gelir

Majezik içmek ( diş ağrısı konusunda en iyisidir. ben iki apranax içtim geçmedi. bir tane majezik derdime derman oldu )
– Ağrıyan dişin üzerine şu küçük ağız kokmasını önleyen karanfillerden koymak. (küçük ağrılarda işe yarıyabilir.)
– Ağrıyan dişinizin olduğu tarafı soğuk suyla çalkalamak. ( ağrı kesicinin bile fayda etmediği zaman uygulanması gereken yöntemdir. çünkü artık çürük dişten çıkıp sinir köklerine inmiştir ve ancak soğuk füzyon dindirebilir. ancak buyöntem çok uzun süreli etki etmez. böyle ileri derecede bir diş çürüğü içinmaksimum bir dakika etkisini gösterir sonrasında yine işlemi tekrarlamak gerekir. ama gecenin bir yarısı bu acıya yakalandı iseniz sabaha kadar dayanmanız için yapacak başka birşeyde yoktur.)

Önemli not: Güçlü ağrı kesiciler dişin üzerine konulmamalıdır. emilmeyöntemiyle kana karışan güçlü ağrı kesiciler ciddi sorunlara yol açabilir. bu yüzden apranax ve majezik gibi ağrı kesiciler kesinlikle yutulmalıdır.

Karanfil Diş Ağrısını Geçirir mi?

Karanfil tomurcuklarında ogenol (ojenol) adı verilen hidrokarbon, şahsilik asit ve karyofıllin içeren bir uçucu yağ (esans) bulunur

Karanfılyağı da denilen bu esans, diş hekimliğinde sıkça yararlanılan antiseptik ve ağrı kesici ilaçların yapımında kullanılır. Karanfil tomurcukları ise, bazı reçel, yemek, turşu ve baharatlı şarapların yapımında çeşni olarak kullanılmaktadır.

Karanfil tomurcuklarının ve karanfilyağının sağlığa yararlı etkileri ve bunlardanyararlanma yöntemleri şöyle özetlenebilir:

1. Karanfil tomurcukları uyarıcıdır. Özellikle sindirim sistemi üzerinde uyarıcı etki yapar.
2. Gaz söktürücüdür.
3. Mide bulantısını bastırır. Kusmaları önler.

Bu etkilerinden yararlanılmak üzere piyasada satılan karanfil tomurcuklarından bir tutam (7-8 tane) alınıp 1 bardak kaynar suya atılır. 10 dakika demlendirilerek hazırlanan infüzyon ılık olarak içilir.

1. Karanfil tomurcukları nefesin kötü kokusunu yok eder. Bunun için tomurcuklar ağızda çiğnenip sert bakiye tükürükle atılır ya da yukarda tarifi verilen infüzyonla gargara yapılır.

2. Karanfil tomurcuğu ağrı kesici ve hafif uyuşturucudur. Bu etkilerindenyararlanılarak diş ağrısını kesmekte kullanılır. Bir adet karanfil tohumu ağızaalınır. Ağrıyan çürük dişin yakınına getirilir ve bir süre orada tutulur ya da gene piyasada satılan karanfilyağı biraz pamuğun üzerine damlatılır ve pamuk ağrıyan dişe bastırılır.

3. Karanfılyağı romatizma ve nevralji ağrılarının hafifletilmesinde yararlı olur. Bunun için karanfilyağı ağrılı yerlere dıştan ovuşturularak uygulanır..

Bu yazı diş Ağrısı çeken arkadaşlara umarız faydalı olmuştur..

DMCA.com

Yorumlar

 1. fuat diyor ki:

  pedodontoloji randevusu alo 182 mhrs numarasını aradım hep meşgul

 2. meltem diyor ki:

  diğ ağrısını kesmenin yolları yukarıda sıralanmış ama kesinlikle dişçiye gidin uykudan uyandıracak kadar ağrınız varsa dişçiye gidin en azından 1 iğne yapar ve gerekli tedavileri söyler bunun yanında gece acil dişçilerde mevcut.

 3. erssin diyor ki:

  bence hızlı kesici yöntemi kekik yagı dil yakar ama süper etkisi var

 4. Abdullah isik diyor ki:

  Verdiginiz bilgiler için tesekurler

Yorum Yaz

Yandex.Metrica