Marmara Gündem - 07 Mart 2020, Cumartesi

Dikili Plajları Denize Girilebilecek Yerler

6 Haziran 2016
46 kez görüntülendi

 

dikili-sahil

 

İzmir’in Dikili ilçesi gerek bir tabiat harikası sayılması gerekse de tarihi dokusu ile tatilcilerin en gözde mekânlarındandır. İlçe İzmir’e 90 km uzaklıkta olup Ege Denizi’nin boydan boya sahil oluşturduğu bir konumdadır. Mavi bayrak sahaları ile yaz aylarında en fazla turist akınının olduğu yerlerdendir. Dikili hem denizi hem de yaz ayları boyunca devam eden konserler, sosyal etkinlikleri ile tatilcilerin büyük bir keyifle tatil yaptıkları yerlerdendir. Özellikle mavi bayrak sahalarında denize girmek ayrı bir tattır. Berrak sularda yüzmenin ve sıcak kumlarda güneşlenmenin keyfine varılan bu ilçede yazlıkçılar yaz boyunca ilçeden ayrılmamaktadır.

dikili-plajlari

İlçede yer alan Artur Plajı en fazla denize girilen alandır. Ayrıca yine mavi bayrak sahalardan olan Mysia Plajı da denizin ve kumun tadının çıkarıldığı alanlardandır. Gardena ve gün batımı taraflarında da kum ve denizin hala el değmemiş hali ile denize girmek son derece keyifli olmaktadır. Sosyal etkinliklerin yaz boyunca devam etmesi tatilciler için daha da keyifli olmaktadır. Piknik alanları ile de belde halkı ve tatilciler doyumsuz bir yaz geçirmektedir. Dikili, Kayra Plajı ile de tatilcilerin en fazla denize girdikleri yerdir. Güneşlemenin ve denize girerek serinlemenin adresi olan bu plaj mavi bayrak sahalardandır. Temiz ve berrak denizi ile Türkiye’nin ender köşelerinden olan Dikili, mutlaka tatil için gidilmesi gereken yerlerdendir.

candarli-kalesi

Ayrıca Killik Koyu da denize girilebilen diğer alanlardandır. Tarihi Çandarlı Kalesi, beldeye paralel uzanan bir sahil şeridinde olup buradaki plaj da mavi bayrak sahalardandır, ancak ilçeye uzak bir mesafededir. Dikili, yaz tatilinin yaklaştığı şu günlerde tatil planları yapılmaya başlandı ve tatil için yavaş yavaş rezervasyonlar yaptırılmaktadır. Bir turistik bir belde olan Dikili, temiz ve berrak denizi ile tatil planları arasında yer alabilecek bir mekândır.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica