Depremle İlgili Kurumlar ve Açıklamları

28 Aralık 2010
1.944 kez görüntülendi

Depremle İlgili Kurumlar ve Açıklamları

deprem bilgi posteri,depremle ilgili resimler,deprem ile ilgili yazı,deprem şiirleri kısa,depremle ilgili kısa yazı,deprem kurumları,depremle ilgili poster,depremle ilgili yazı,depremle ilgili kısa yazılar,depremle ilgili kuruluşlar,deprem ile ilgili kısa yazılar,deprem ile ilgili yazılar,deprem ile ilgili kurumlar,deprem ile ilgili kısa yazı,depremle ilgili kurum ve kuruluşlar,depremle ilgili yaz,depremle ilgili resim,depremle ilğili kısa bilği,k,deprem ilgili

Malumunuz güzel ülkemizde fay hatları çok ve bu konuda bilgi bulmak zor bizde bu durumu ele aldık deprem ile ilgili kurumları ve siteleri bir başlık altında toplayalım istedik buyurun deprem ve fay hatları hakkında detaylı bilgilerin bulunduğu web siteleri ve kurumları.

Ülkemiz, önemli fay hatları üzerinde yer aldığı için sürekli deprem tehdidi altında bulunuyor. Türkiye’nin depremli ilgili önemli bilgilendirme, araştırma, veri ve kurtarma kuruluşlarını aşağıda listeledik. Depremler, deprem tahminleri ve yer hareketleri konusunda en sağlıklı bilgilere bu sitelerden ulaşabilirsiniz.

Deprem Tahmin Projesi
Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü
AKUT
Afet İşleri Genel Müdürlüğü Deprem Araştırma Dairesi
AKA Arama Kurtarma Araştırma Derneği
Acil Durum Yönetimi Portalı
TÜBİTAK MAM – Marmara Araştırma Merkezi – Yer Bilimleri Araştırma Ensitüsü

DMCA.com

Yorumlar

  1. gizem diyor ki:

    teşekkürler depremden çok kkuyorum bunlarda yararlı bilgiler olmuş

  2. güzel diyor ki:

    güzel bende bu bağlantıları arıyordum tmm iyi oldu

Yorum Yaz

Yandex.Metrica