Marmara Gündem - 07 Aralık 2016, Çarşamba

Çipli Nüfus Cüzdanı, Yeni Çipli Kimlik Kartı Özellikleri

18 Kasım 2012
1.605 kez görüntülendi

Çipli Nüfus Cüzdanı, Yeni Çipli Kimlik Kartı Özellikleri 

Yeni tip Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı uygulaması ilk olarak Bolu ilimizde 220 bin adet dağıtıldı ve pilot projesine başlandı. Çipli olacağı belirtilen nüfus cüzdanları biyometrik olarak parmak izi verileri yer alacak.Yeni Çipli Tc Kimlik Kartları.

yeni kimlik kartı çipli nüfus cüzdanları

Yeni kimlikler,yeni nufus cuzdani,yeni kimlik kartları,tc kimlik kartı,nufus cuzdani,yeni kimlikler ne zaman verilecek,yeni kimlik kartı,yeni nüfus cüzdanları hakkında detaylı bilgiler.

Bizde ziyaretçilerimizi bilgilendirmek amacı ile Çipli Kimlik Kartı Özelliklerini,Çipli Nüfus Cüzdanı hakkında detaylı bilgileri ve yeni kimlik kartları nasıl olacak sorularına cevap bulmak için bu konuyu açtık buyurun detaylar.

Çipli Nüfus Cüzdanı Özellikleri ve Detaylı Bilgiler

Çipli Nüfus Cüzdanı, Yeni Çipli Kimlik Kartı Özellikleri

  1. Kimlik kartı ile vatandaş farklı belge, kart vb. taşımak durumunda kalmadan kimlik doğrulaması yapılabilecek.
  2. T.C. Kimlik No uygulamasında olduğu gibi tek kart-tek şifre dönemine geçilecek.
  3. Sahtecilikten kaynaklanan vatandaş mağduriyeti önlenecek.
  4. e-Devlet kapsamında sunulan hizmetlere, internetin bulunduğu her yerden (ev, iş yeri vb.) kimlik kartı ile erişilebilecek.
  5. Kimlik kartı seyahat belgesi olarak kullanılabilecek.
  6. Kimlik Kartı, elektronik imza olarak kullanılabilecek.

Kimlik kartı, kamu kurumlarının vatandaşa yönelik sunacakları hizmetlerde elektronik iş süreçlerini destekleyerek bürokrasiyi azaltacak. Kamu hizmetlerinden yararlanan kişilerin hak sahipliği denetimi kolay ve güvenli bir şekilde yapılacak. Yetersiz kişi doğrulamasından kaynaklanan usulsüzlük, yolsuzluk ve mali kayıplar (sosyal güvenlik, sağlık, sigorta, bankacılık vb.) asgariye inecek. Sağlayacağı güvenli kişi doğrulaması nedeniyle e-Devlet hizmetlerinin niteliği ve sayısı artacak.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica