Marmara Gündem - 09 Mart 2020, Pazartesi

Çandarlı Plajları Ve Denize Girilebilecek Yerler

8 Haziran 2016
90 kez görüntülendi

 

izmir-candarli

 

İzmir’in Dikili ilçesi sınırlarında olan Çandarlı, cennet bir köşe gibidir. Gerek bir tabiat harikası sayılması gerekse de tarihi dokusu ile tatilcilerin en gözde mekânlarındandır. Mavi bayrak sahaları ile yaz aylarında en fazla turist akınının olduğu yerlerdendir. Her sezon canlıdır ancak özellikle yaz aylarında turistlerin gelişi ile birlikte farklı bir hareketlilik gözlenmektedir. Ekonomik tatil planları yapanlar için Çandarlı son derece ideal olup denize girilebilen plajları ile de dinlenmek isteyenler için fırsat olarak değerlendirilmelidir.

candarli-plajlari

Beldede yer alan sahil kısmına tepeden bakan ve Cennet Tepe ismini olan alan, ayrıca tarihi dokusu ile de tatilcilerin ilgi alanlarındandır. Sosyal etkinliklerin yaz boyunca devam etmesi tatilciler için daha da keyifli olmaktadır. Piknik alanları ile de belde halkı ve tatilciler doyumsuz bir yaz geçirmektedir. Yarımada olan Çandarlı, belde boyunca uzanan Kaleönü Plajı, tatilcilerin en fazla denize girdikleri yerdir. Güneşlemenin ve denize girerek serinlemenin adresi olan bu plaj mavi bayrak sahalardandır. Temiz ve berrak denizi ile Türkiye’nin ender köşelerinden olan Çandarlı, mutlaka tatil için gidilmesi gereken yerlerdendir.

candarli-otelleri

Ayrıca Bademli Koyu da denize girilebilen diğer alanlardandır. Tarihi Çandarlı Kalesi, beldeye paralel uzanan bir sahil şeridinde olup buradaki plaj da mavi bayrak sahalardandır. Çandarlı Plajı dışında Akvaryum (İncirliköy) Plajı, Kuyucak Plajı, Akvaryum Plajı ve Denizköy Plajı denize girilebilen diğer alanlardır. Yaz tatilinin yaşlaştığı şu günlerde tatil planları yapılmaya başlandı ve tatil için yavaş yavaş rezervasyonlar yaptırılmaktadır. Çandarlı’yı düşünenler için burasının eşsiz güzelliklerinin görülmeye değer olduğunu hatırlatmakta fayda vardır. Hem tarihi hem de turistik bir belde olan Çandarlı, temiz ve berrak denizi ile tatil planları arasında yer alabilecek bir mekândır.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica