Marmara Gündem - 07 Mart 2020, Cumartesi

Büyülü Sesli Şarkıcı Enrico Macias İstanbul’da

11 Nisan 2016
12 kez görüntülendi

BÜYÜLÜ SESLİ ŞARKICI ENRICO MACİAS İSTANBUL’DA…

Müzik kariyerine 50 yılı geride bırakan Cezayir asıllı Fransız sanatçı Enrico Macias, geçtiğimiz yıl kasım ayında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde verdiği konserinin biletlerine gösterilen yoğun ilgi sebebiyle, ikinci kez 16.Nisan.2016 tarihinde İstanbullu’larla buluşmaya hazırlanıyor. Enrico Macias Konseri, sanatçının konser turnesi kapsamında verilecek. Bilet fiyatları ise; 101 TL. ile 465 TL. arasında değişiyor. Ancak 101 TL.lik biletler, şimdiden tükenmiş durumda…

enrico-macias-istanbula-geliyor

1938 yılında Cezayir’de dünyaya gelen Enrico Macias, hayatını kazanmaya öğretmek olarak başlar, ancak daha sonra müziğin ve gitarın çekiciliğine karşı koyamaz. Babası da bir Maluf kemancısı olan sanatçı, böylece Cheikh Raymond Leyris’in orkestrasında çalışmaya başlar. Ancak ne yazık ki, 1961 Cezayir-Fransız bağımsızlık savaşında Yahudi kökenleri sebebiyle, Cezayir yönetiminin tepkisini çeker ve 1961 de o zamanlar artık kayınpederi olmuş olan Leyris’in de öldürülmesi üzerine ülkesini terk ederek, eşi ile birlikte Fransa’ya sürgüne gider. O günden beri Cezayir’e girişi yasak olan sanatçı, ülkesine duyduğu özlemi, gitarı ile dile getirmeye çalışır ve 1962 yılında yeni ülkesine gelirken gemide bestelediği Elveda Güzel Ülkem’i televizyonda söyler. Bu başarıyı 1964 Türkiye, İsrail, Yunanistan, Güney Avrupa, Sovyetler Birliği, Japonya, ABD ve Kanada konserleri izler ve böylece tüm dünya bu güzel sesle tanışır.

enrico-macias-konseri

1957 yılından itibaren başladığı müzik kariyerine konser, soundtrack ve derleme albümleri dahil 55 adet albüm, 10 film ve dizi sığdıran 78 yaşındaki ünlü sanatçı, hala üretmeye ve konserler vermeye devam ediyor. Muhteşem sesi ile dünyada da büyük bir hayran kitlesi bulunan sanatçının, Ajda Pekkan ile yaptığı sayıları 80 e yaklaşan arajmanlar hala radyolarda çalmaya devam ediyor.

Büyülü Sesli Şarkıcı Enrico Macias İstanbul’da Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica