Marmara Gündem - 07 Aralık 2016, Çarşamba

Büyük Çamlıca Turistik Mobese Kameraları İzle

31 Mayıs 2016
40 kez görüntülendi

 

ibb-buyuk-camlica-kamerasi

 

İstanbul Boğazı ile Marmara Denizi’nin en güzel göründüğü nokta tarihi yarımada olan Büyük Çamlıca Tepesidir. İstanbul’da en yüksek tepe olan Büyük Çamlıca Tepesi, 267 m yüksekliğindedir ve göçmen kuşların en net olarak izlendiği tek mekândır. Adeta bir doğa cenneti olan bu köşe, yüzyıllardır eteklerindeki insanları tepesine davet etmektedir ve insanları eşsiz manzarası sayesinde büyülü bir zaman yolculuğuna çıkarmaktadır. Eylül ve ekim aylarında göçmen kuşların bir seremoni eşliğinde geçiş yaptıkları tepede dünyanın farklı birçok yerinden gelen kuş gözlemcileri bu tepeyi mesken tutmaktadır.

Bopshors Bridge Istanbul

Tepede Nur Baba Tekkesi tarihi dokusu ile turist çeken önemli noktalardan biridir. Ayrıca tepede radyo ve televizyon vericileri de yer almaktadır. Eski dönemlerde şair, müzisyen, ressam ve yazarlara büyük bir esin kaynağı olan bu cennet köşesi mekân bugün ise İstanbulluların gün içerisinde kafa dinlemek ve huzura ermek için ziyaret ettikleri bir tepeye dönüşmüştür. Büyük Çamlıca Tepesi, ayrıca yabancı turistlerin de rağbet ettiği bir mekân olup sıkça ziyaret edilmektedir. Tepede yapılan köşkler, çeşmeler, çay bahçeleri, yürüyüş parkurları ile mini bir yaşam alanı oluşturulmuştur ve doğa eşliğinde büyük keyif veren bir mekân durumundadır.

buyuk-camlica-tepesi-mobese

Dirençli kayalardan oluşan Büyük Çamlıca Tepesi, Üsküdar-İzmit yolu üzerindedir ve önceleri kent dışındaki iken şu anda İstanbul’un içinde kalarak merkezi bir hal almıştır. Anadolu Yakası’ndaki bu doğa harikası köşe, restore edilerek Büyük Çamlıca Tesisleri inşasından sonra insanların çaylarını yudumlayıp İstanbul panoramasına daldıkları bir mekâna dönüşmüştür. Temiz havası ve muhteşem manzarası ile eşsiz bir tepe olarak anılmaktadır. Tepenin en önemli özelliği ise İstanbul’un yüksekten izlenebileceği en yüksek yer ve en mükemmel alan olmasıdır.

Büyük Çamlıca Mobese Kameraları İzle

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica