Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

Bursa’da Mobil MOBESE Aracı Yakında Devreye Girecek

11 Mayıs 2011
1.164 kez görüntülendi

Bursa’da Mobil MOBESE Aracı Yakında Devreye Girecek

Trafik Kamera sistemi MOBESE kameraları ile tüm trafik noktaları izleniyor bunun yanı sıra Mobil MOBESE sistemi çalışmaları hız kazanmış görünüyor. Trafik Vakfı Başkanı Galip Sakder Bursa’da önümüzdeki günlerde halkın güvenliğini sağlamak için MOBİL MOBESE aracının devreye gireceğini söyledi.

Bursa Mobil Mobese Kameraları hakkındaki haber.

Bursa Emniyet Müdürlüğü, Arı Sürüş Akademisi ve Bursa Trafik Vakfı iş birliğiyle asayiş bürosu ve karakollarda görev yapan araç sürücülerine ileri ve defansif sürüş teknikleri öğretildi.

Polislere; panik fren, dar sokaklarda çarpmadan sürüş, emniyetli araç kullanma hakkında hem teorik hem de pratik eğitim verildi. Kursa katılan 250 memur için sertifika töreni düzenlendi. Törende direksiyon başına geçip aksiyon filmlerini aratmayan bir gösteri sunan ekipler, parmak ısırttı.

Emniyet Müdürü Halil Yılmaz, polisliğin zor bir meslek olduğunu ifade ederek, “Bizler olaylara en kısa sürede yetişmek zorundayız. Polis her konuda profesyonel olmak mecburiyetinde. Bu eğitimi alan memurlarımız artık olaylara en kısa sürede yetişerek gerekli müdahaleyi yapacak” dedi.

Trafik Vakfı Başkanı Galip Sakder ise, Bursa’da önümüzdeki günlerde mobil MOBESE aracının devreye gireceğini müjdeledi.

Trafik Eğitimcileri ve İleri Sürüş Teknikleri Derneği Başkanı Çetin Büyükçınar da hedeflerinin memurların suçlu takibinde karşılaşacakları riskleri bertaraf etmek ve kendilerine tecrübe kazandırmak olduğunu söyledi.

Törenin ardından kursu başarıyla tamamlayan memurlara sertifikaları verildi. Belge almaya hak kazanan polisler arasında düzenlenen şampiyonanın birincilerinin cinayet masası amiri ve dedektifleri olması ise dikkatlerden kaçmadı.

Bursa’da Mobil MOBESE Aracı Yakında Devreye Girecek Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

  1. gökay diyor ki:

    güzel diyarım benim hiç bir yerde böyle diyar izleyemezsiniz arkadaşlar.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica