Bursa Mobese Kameraları Trafik Canavarını Frenliyor

14 Nisan 2011
1.077 kez görüntülendi

Bursa Mobese Kameraları Trafik Canavarını Frenliyor

Teknolojinin ilerlemesi ile Bursa mobesa kamera sistemleri gelişmeye devam ediyor. Bunun yanında asayiş suçları ve trafik suçları önemli oranda azalıyor. Büyük şehirlerin çoğunda hızla kurulmaya devam eden mobese kamera yayınlama sistemleri insanların güvenliğini sağlamakta önemli bir etken.

Yetkililerin mobese kamera yayınlama sistemi hakkında Bursa yetkililerin açıklamaları şöyle:

Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Arif Bozdemir, şehre kurulan MOBESE kameralar sayesinde birçok suçlunun yakalandığını, ayrıca trafik ihlallerinin azaldığını söyledi.

Ülkü Ocakları Osmangazi Teşkilat Başkanı Niyazi Çakır ve yönetim kurulu, Asayiş Şube Müdürü Arif Bozdemir’i makamında ziyaret etti. Çakır, şehrin huzur ve asayişi için çalışan polislere teşekkür etti. Günümüzde uyuşturucu kullanma yaşının ilköğretime kadar düştüğünü üzülerek belirten Çakır, “Geçtiğimiz yıllarda uyuşturucu maddenin zararları ile ilgili hem öğrencilere, hem ailere 10 bin el ilanı dağıttık. Umarım bunun faydası olmuştur” dedi.

Çakır, okul bahçelerinin otopark olarak kullanılmasından şikayet etti.

Asayiş Şube Müdürü Arif Bozdemir, “Bursa’da uygulamaya geçen MOBESE kameraları gün geçtikçe caydırıcı olmaya başladı. Kameralar sayesinde birçok suçlu yakalanarak adalete teslim edildi. Sürücülerin yüzde 90’ı kameralardan dolayı kurallara daha çok ehemmiyet göstermeye başladı. Ülkü Ocakları’nın eğitime verdiği katkı göz ardı edilemez. Her zaman el ele vererek çocuklarımızın geleceği için güzel çalışmalar yapacağız” dedi

Kaynak: http://www.bursadabugun.com/mobese-trafik-canavarini-frenliyor/haber/20143/

Bursa Mobese Kameraları Trafik Canavarını Frenliyor Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

  1. Newarres diyor ki:

    arkadaşlar mobese trafik kameralarını izliyo olsak trafiğin yogunluğunda sıkışan cadeleri bilsek ara yolara kaçsak fenamı olur değilmi?

  2. nuray diyor ki:

    ben giremiyorum göstermiyo bursayı seyredemiyorum siz nasıl seyrediyonuz

Yorum Yaz

Yandex.Metrica