Marmara Gündem - 07 Mart 2020, Cumartesi

Burgazada Plajları Denize Girilebilecek Yerler

15 Haziran 2016
137 kez görüntülendi

 

burgazada-sahilleri

 

İstanbul adaları arasında büyüklük bakımından üçüncü sırada yer alan Burgazada, kızılçam ormanlarıyla kaplıdır. Bu ağaçların bir kısmı 2003 yılında çıkan bir yangında kaybedilmiş olsa da, ada hala çam ormanları, güzel sahili ve tarihini yansıtan ahşap evleri ile İstanbul’ un en sevilen adalarından biridir.

burgazada-plajlari

İstanbul’un karmaşasından ve stresinden biraz olsun uzaklaşmak, dinlenmek ve doğa ile iç içe olmak isteyenler için ilk tercihlerden biri olan Burgazada’ da fayton turu yapabilir, adayı bisiklet ile gezebilir, Sait Faik Abasıyanık müzesini gezebilir, Eski kilise ve manastırı gezebilir, güzel sahilinde güneşlenip denize girebilir ve son olarak sahildeki yada orman içindeki keyifli bir restaurantta rakı balık yapıp bu keyifli geziyi sonlandırabilirsiniz. Bostancı, Kabataş ve Kadıköy’ den kalkan vapurlar ile Burgazada’ ya ulaşım son derece kolay. Adaya ayak bastıktan sonra ise ister faytonla, ister bisiklet ile isterseniz de yürüyerek adayı dolaşmanız mümkün. Konaklamak isteyenler için bir kaç küçük otelinde bulunduğu Burgazada, günübirlik geziler için de uygun.

burgazada-denize-girilebilecek-yerler

Burgazada’ da denize girilecek yerler diğer adalara oranla daha sınırlı. Burgazada’ ya gitmişken deniz keyfi yapmak isterseniz yararlanabileceğiniz sahilleri arasında; Arka koy, Ön koy ve Kalpazankaya bulunuyor. Ancak en çok tercih edilen plajı, Su Sporları Kulubü Plajı. Bu plaj hem kalitesi, hem rahatlığı hemde yeme- içme imkanları bakımından adada yer alan en önemli plaj durumunda.

Sait Faik Abasıyanık’ da, Burgazada’ da yaşamış, sokaklarında gezmiş ve adayı bir çok hikayesine konu etmiştir. Ortalama 1 buçuk saat süren keyifli bir vapur yolculuğu ile ulaşabileceğiniz Burgazada, İstanbul’ dan biraz uzaklaşmak, temiz hava almak, dinlenmek ve denize girmek isteyenler için keyifli bir alternatif oluşturmaktadır.

Burgazada Plajları Denize Girilebilecek Yerler Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica