Bağcılar Mutfak Dolabı

11 Ocak 2010
1.556 kez görüntülendi

Bağcılar Mutfak Dolabı

mutfak1

Bağcılar’da  Mutfak Dolabı Yapan Firmalar Hangileri , Bağcılar’da Banyo Dolapları Yapan Firmalar, Bağcılar’da Banyo Dolap Fiyatlari Ne Kadar, Bağcılar’da Ray Dolabı Hangi Firmalar Yapiyor Hepsini Bu Konu Basligi Altinda Yazacagim.

Siz de Bağcılar’da Mutfak Dolapları” Yapiyorsaniz , Buraya Tiklayarak Bizimle Iletisime Geçin Bu Sayfada Sizin de Mutfak Dolabı Firmanizi Tanitalim.

Simdi Biraz Mutfak Dolapları Hakkinda Sizlere Bilgi Verelim.

Hazır Mutfak modüllerin önceden üretilip depolanmasıdır. Mutfak ölçüleri standart olmamasından, yapı tarzlarında kiriş ve kolonların gizlenmemesi ve konutların bir çoğunda duvarların kesiştiği köşelerde farklı açıların olmasından dolayı hazır modüller bazı mutfaklarda uyumlu olmayabiliyor. Bu sebeple mutfaklara göre ölçü alınarak istediğiniz modeli uygulayabilirsiniz. Ölçü alınarak yapılan mutfaklar hazır modüllerle yapılan üretimden farksızdır. Burada modüller mutfağınıza göre şekillenir.
mutfak-cizim
Burada dikkat etmeniz gereken husus eğer mutfakta bir tadilat yaptırmayı düşünüyorsanız maddi durumunuz el veriyorsa mutfak ve tadilatı birlikte yaptırın. Eğer mutfak yapıldıktan sonra tadilat yaptıracaksanız: Su tesisatının, batarya ve prizlerin yerlerine, duvarların tamamen mi yoksa sadece tezgah ile dolaplar arasındaki bölüm mü fayans olacağına karar verip ona göre yaptırmalısınız.

Mutfağınızı yaptıracağınız firma size alınan ölçüye göre bir proje sunacaktır. Bilgisayar programlarıyla mutfağınızın bitmiş halini üstelik üç boyutlu görme imkanınız var. Yapım aşamasına geçmeden önce proje üzerinde istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Yapıma başlandıktan sonra isteyeceğiniz değişiklikler firmayı zor durumda bırakacağı gibi size de ek bir maliyet getirebilir. O yüzden başta kesin karar verilmeli. Renkler, model, fiyat ve montaj süresinde anlaşıldıktan sonra imalata geçilebilir.

Şimdi de malzemeler hakkında bilgi verelim.
Evvela şunu bilmekte fayda var. PVC kapak, profil kapak, laminat kapak veya İtalyan mutfak hangisini yaptırırsanız yaptırın gövdeleri suntalam veya mdflam olacaktır.

Mdf nin ana malzemesi, sert ve yumuşak ağaç odunlarıdır. Odun liflerinin sıcakta sertleşen sentetik reçine yapıştırıcıları ile preslenmesi sonucunda elde edilen ahşap esaslı bir malzemedir.MDF levha üzerine, teknolojik emprenye makineleriyle melamin reçinesi ve tutkal emdirilerek yanmaz ve su geçirmez hale gelen dekor kağıdının kaplanmasıyla MDFLam elde edilir. Yani bir veya iki yüzeyinin renklendirilmiş hali.

Sunta ise: Vasıfsız, ince çaplı odunların hammadde olarak kullanıldığı, birinci sınıf keresteye alternatif olarak üretilen ahşap plakadır. Mdf de olduğu gibi üzerine dekor kağıdının kaplanmasıyla renklendirilmiş haline suntalam denir.

Profil Kapak Nedir?
MDF plakalardan çekilen ve üzerine 40 mikrona kadar PVC folyo kaplanan profillerdir. Çeşitli renk, desen ve kesitteki bu profillerden kapak çerçevesi yapıldıktan sonra çerçeve içerisine MDFLam veya SuntaLam yerleştirilerek elde edilen kapaklardır. Maliyeti diğerlerine göre daha uygundur.

Laminat Kapak nedir?
MDF veya sunta üzerine sıcak pres altında Laminat sıkılarak yapılan kapaklardır.
Hijyenikliğinin yanı sıra, bakteri tutmaması, ısıya dayanımı, neme ve darbelere karşı dayanımı gibi avantajları söz konusudur. Kapaklar düz renkli olacağı gibi desenli de olabilir. Fakat pvc kapakta ki gibi model uygulanamaz.

mutfak-laminat

PVC (membran)Kapak Nedir?
Ham sunta veya MDF üzerine balon presle PVC folyo kaplanmasıyla elde edilen kapaklardır. Renk seçeneği çoktur ve kapaklara model uygulanabilmektedir. Maliyeti profil ve laminat kapağa göre daha yüksektir.

İtalyan Mutfak nedir?
Pvc kapakta olduğu gibi yine kaplamadır farkı ise kapak ölçülerinin standart olması ve yan pvc bantlarının özel olmasıdır.

TEZGAHLAR
Tezgah olarak kullanılacak malzeme çeşitleri:
Laminat Tezgah: İçi sunta ve MDF olabilir, üstü yanmaz, çizilmez, leke tutmaz, laminat levha kaplıdır. Fiyatı bir hayli uygundur.

Mermer Tezgah: Genellikle Afyon mermeri kullanılır. Dezavantajı iyi cilalansa bile leke tutar, ısıdan etkilenip çizilebilir. Klasik görünümden vaz geçemeyecek olanların tercihidir.

Mermerit Tezgah: Mermer tozu ile jelkot karışımı döküm tezgahlardır. Mermer tezgahtan farkı leke tutma özelliği yoktur.Karışımında kaliteli jelkot kullanılırsa ısıdan da kolay kolay etkilenmez. Mermer ve Granit görünümünde her rengi olabilir. Renk çeşitleri ve kullanışlılık açısından çok tercih edilir.

Granit Tezgah: Mermerden farkı; Yanmaz, çizilmez, leke tutmaz niteliktedir. Fiyatları renk ve desenine göre değişir. En kullanışlı tezgahtır.

mutfak-granit-tezgah

Mutfaklarda marka olmuş bir firmanın kullandığı malzeme ile daha ufak çaplı firmaların kullandığı malzeme de aynıdır.
Dikkat etmeniz gereken mutfak ölçülerinize ve sizin kullanım tarzınıza en uygun modelin yapılması. Modül kenarları kağıt bant ile değil pvc bant ile kaplanmış olması, ürünün söylendiği tarihte teslim edilmesi ve projeye bağlı kalınmasıdır.

Mdflam mı yoksa suntalam mı yaptıralım derseniz su aldırmamanız gerekir yoksa su aldıktan sonra sunta 8mm kabarırsa mdf 4mm kabaracaktır.

Tadilatlar yaz aylarında yapıldığı için mutfak dolapları da bu dönemde yaptırılır dolayısıyla mutfak yapım firmaları oldukça yoğun olur. Şartlar el verirse kış aylarında yaptırırsanız kısa sürede montaj yapılacağı gibi fiyatlarda da biraz oynama yapılabilir.

DMCA.com

Yorumlar

  1. bahattin dedi ki:

    Güzel bilgiler teşekkür ederim

Yorum Yaz

Yandex.Metrica