Marmara Gündem - 09 Mart 2020, Pazartesi

Asgari Ücretten Vergi Ne Zaman Kalkacak?

16 Mayıs 2013
899 kez görüntülendi

Asgari Ücretten Vergi Ne Zaman Kalkacak?

asgari-ucret-vergi-haberi

Devamlı değişen Türkiye gündemimiz bugün Asgari ücretten vergi alınmayacak haber ile yeniden değişti. Haberlerde meclisteki 4 partinin kendi aralarında anlaştığı ve Yeni Anayasa hazırlandığında asgari ücretten vergi alınmaması yönünde uzlaştığı gelen bilgiler arasında. 

Peki haberlerde devrim gibi karar olduğu söylenen Asgari Ücretten Vergi alınmaması için gereken yasa ne zaman uygulamaya geçecek? sorusu akıllarımızı meşgul eder oldu. Henüz taslak ve düşünce aşamasında olan bu karar Yeni çıkacak olan  anayasa’ya “asgari ücretten vergi alınmayacak” maddesinin eklenmesi yönünde karalaştırıldı.

Peki kararda neler var? Çeşitli başlıklar altında vergi olarak asgari ücretten alınan 205 liralık kesinti artık alınmayacak. Komisyon’da, çalışan kadın ve erkekler için eşit işe eşit ücret ilkesinin esas alınması ile işverene, iş kazası ve meslek hastalıklarından doğan tazminatlar için primi kendisi tarafından ödenen sorumluluk sigortasını yaptırma zorunluluğu da uzlaşılan konular arasında yer aldı.

Peki esas soru şu Asgari Ücretten Vergi Ne Zaman Kalkacak? Bu sorunun cevabı çok basit Yeni Anayasa tamamen bittiğinde ve kanunlaştığı zaman Asgari Ücretten Vergi alınmayacak.

Asgari Ücretten Vergi Ne Zaman Kalkacak? Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica