Arda Kural Kimdir?

3 Ocak 2013
1.073 kez görüntülendi

Arda Kural Kimdir? Hakkında Bilgiler ve Resimleri

Kişiler kategorimizin bugünkü konuğu sinema ve dizi oyuncusu Arda Kural olacak bu bağlamda Arda Kural hakkında güncel bilgilere sayfamızda yer vereceğiz. Arda Kural kimdir, Arda Kural kaç yaşında ve nerelidir? sorularına yanıt bulacağız.

Arda Kural Kimdir?

Arda Kural, 1980 yılında Yalova’da dünyaya geldi. Liseyi Yalova Endüstri Meslek Lisesi’nde, Üniversiteyi ise Kocaeli Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünü bitirdi. 2 yıl dramaturji ve sinema eleştirmenliği eğitimi aldı.

Arda Kural, 1999 yılında kendi kurduğu Tiyatroroman Tiyatrosu’nda profesyonel oldu, bu tiyatroda ve daha sonra kurduğu Siyah Oyuncular Tiyatrosunda kendi yazdığı Belirtisiz Nesneler, Ben Değil Kendim, Dokuz Köyden Kovulmak, Siyah Mizah ve Aşk gibi oyunlarda rol aldı.

Arda Kural, Kral TV’de VJ’lik yaptı. İlk 1999 yılında Eyvah Kızım Büyüdü dizisinde Altay rolüyle kamera karşısına geçti, ve bu dizide Leonardo Di Caprio benzerliğiyle tanındı. Ardından 2005′de Emret Komutanım dizisinde Posta Ferit rolünü üstlendi ve herkesin sevdiği ve tanıdığı biri haline geldi.

Arda Kural’ın Oynadığı bazı diziler ve filmler: Çok Özel Tim, Kelebek Çıkmazı, Kaptan, Sahne, Banyo, Emret Komutanım, Beyza’nın Kadınları, Beşinci Boyut, Canım Benim, Düşenin Dostu, Çınaraltı, Lise Defteri, Kuzenlerim, Şemsi Paşa Pasajı, Eyvah Kızım Büyüdü

Arda Kural Resimleri

Arda Kural hakkında yorum ve görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum sayfamızdan yapabilirsiniz.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica