Antalya’da Mobese Kameraları Kapkaça İzin Vermiyor

1 Mart 2011
1.426 kez görüntülendi

Antalya’da Mobese Kameraları Kapkaça İzin Vermiyor

2011 Yılı başlarında toplamda 120 mobese kamerası ile güvenliği sağlayan Antalya emniyeti kapkaça geçit vermiyor. Ülkemizin genelinde hızla mobese kamera sistemleri kurulmaya devam ediyor teknolojinin ilerlemesi ile birlikte hırsızlık ve trafik suçları önemli oranda azalmaya başladı.

Antalya Emniyet Müdürü Dr. Ali Yılmaz, 120 değişik noktada 120 hareketli kamera ve 284 sabit kamerayla mobese sisteminin hizmet verdiğini ve kapkaç olaylarının önemli oranda azaldığını ifade etti.

Batı Akdeniz Ekonomisi Geliştirme Vakfı’nın (BAGEV) hazırladığı ve yerel bir televizyon kanalında yayımlanan programa katılan Yılmaz, güvenlik hizmetleri hakkında bilgi verdi. Yılmaz, kameralı takip sistemi mobese sayesinde kapkaç gibi olayların azaldığını ve trafikteki düzenlemeleri daha kolay yaptıklarını belirtti.

Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı 52 birim, 16 ilçe emniyet müdürlüğü ve 3 tane de emniyet amirliği olduğunu belirten Ali Yılmaz, il genelinde 6 bin polis memurun hizmet verdiğini, bunlardan 500’ünün kadın polis memuru olduğunu söyledi. Yılmaz, şehir merkezinde 192 trafik polisinin görev yaptığını da dile getirdi.

Polis teşkilatının çok eğitimli olduğunu kaydeden Yılmaz, polisin hizmet içi eğitim seviyesini yükseltmek için uzmanlık ve kariyer eğitimi verildiğini anlattı.

Türk polis teşkilatının tüm teknolojik faaliyetleri kullandığını ve Avrupa Birliği’ne girmeyi bekleyen ülkeler arasında en başarılı polis teşkilatına sahip olduğunu ifade eden Yılmaz, Türk polisinin Avrupa Birliği’ne üye olan ülkelerin polis teşkilatlarıyla yarışacak düzeyde olduğunu vurguladı.

Personele hizmet içi eğitim verildiğini ve yıl içinde 3 defa eğitim aldıklarını belirten Antalya Emniyet Müdürü Yılmaz, sadece polis memurlarına değil ailelerine de eğitim verildiğini ifade etti.

Eğitim sonrasında anketler yapıldığını ve sonuçların birim amirlikleriyle değerlendirildiğini bildiren Yılmaz, eksikleri gidermek ve memnuniyeti arttırmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Antalya’da Mobese Kameraları Kapkaça İzin Vermiyor Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

  1. İzmirli dedi ki:

    mobese ve trafik kameraları çok güzel herkez izlemeli bence selamlar saygılar

  2. Efes dedi ki:

    ben memleketimi çok seviyorum ve memleket hasreti çekiyorum

Yorum Yaz

Yandex.Metrica