Marmara Gündem - 09 Mart 2020, Pazartesi

Android Telefonlarınızı Virüslerden Koruyun

6 Temmuz 2013
389 kez görüntülendi

 
Android için tavsiye en iyi antivirüs uygulamarı programları

 

DİKKAT Android Telefonlarınızı Virüslerden Koruyun!

Yıllardır bilgisayarlarımızın tartışılmaz ilk sıradaki düşmanı olan kötü niyetli yazılım virüsler Android ortamında da çok sayıda akıllı telefon, tablet sahiplerinin başları dert oluyor. Bu makalemizde siz ziyaretçilerimize Android telefon ve tablet virüslerine karşı nasıl bir güvenlik tedbiri koruma sağlayacağınızı anlatmak istiyorum. İlk başta belirtmek isterim ki Android dünyasının uygulama yükleme, indirme marketi olan Google Play Store dışında başka hiç bir marketten Android telefonunuza, tabletinize uygulama indirmeyin. Ancak mutlaka Google Play Store üzerinde de birçok virüslü oyun, uygulama ve program mevcut. Virüslü uygulamalardan korunmak için yapmanız gereken indirme işlemine başlamadan önce çok dikkatli olmalı ve başka kullanıcıların uygulama hakkında yaptığı yorumları dikkate alarak olumlu yorumlara göre oyunları ve uygulamaları kurmalısınız.

Eğer ki en başta anlattığımız gibi bu iki seçenek haricinde Android telefonunuza, tabletinize veya cihazınıza  uygulama, oyun indirip, yüklemişseniz sizlere küçük bir önerimiz olacak. Google Play Store marketinde bulunan pek çok Antivirüs uygulama programları sayesinde Android telefonlarınızı kolaylıkla virüs taraması yapabilir ve dolayısıyla virüslere engel olabilir telefonunuzu veya tabletinizi koruyabilirsiniz. Tabi ki üstte bahsettiğim gibi bir işlem yapmamanıza Android telefonlarınıza yinede virüsler bulaşabilir. Nasıl bulaşabilir örnek vermem gerekirse, virüs programı yüklü olmayan bir bilgisayardan cihazınıza şarkı, müzik, video tarzı dosyalar yüklemek için takmış olduğunuz hafıza kartınıza, siz fark etmeden virüsler girmiş olabilir. Dolayısıyla siz hafıza kartınızı Android telefonunuza taktığınız gibi  bu virüsler sizin cihazınızda bir takım aksaklıklar, donmalar vs. sorunlar çıkartacaktır.

Yukarıda bahsetmiş olduğum Android virüsten korunma güvenlik uygulamalarını telefonunuzda denemek isterseniz Antivirüs Free isimli Android uygulamasını tavsiye ederim. Bu bağlantıya tıklayarak uygulamaya ulaşabilirsiniz. Olur da beğenmezseniz Bu bağlantıda yer alan Antivirus Security – FREE uygulamasını deneyebilirsiniz.

Konunun faydalı olduğunu düşünüyorsanız yazımızı sosyal medya üzerinden paylaşabilir veya hatalı olduğumuzu düşünüyorsanız yorum bölümümüzden bize yazabilirsiniz.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica