Marmara Gündem - 07 Mart 2020, Cumartesi

Android Telefonlarda Silinen Numaralar Nasıl Geri Getirilir?

18 Nisan 2016
51 kez görüntülendi

Android telefon kullanıyorsanız herkesin başına gelmiş bir olaydır. Ama çözümü bulundu artık, hangi marka telefon olursa olsun kesin çözümdür. Önce bir Google hesabı açmanız gerekmektedir, açtıktan sonra kişilerinizi Google hesabı ile senkronize ettiğinizde telefondan gine yükleyebilirsiniz; illa kendi telefonunuz olacak diye bir şey yok herhangi bir tarayıcıdan bağlanarak da Google hesabınıza giriş yaparak kişilerinizi eksiksiz şekilde geri yükleyebilirsiniz. Şimdi izlenmesi gereken adımlara bakalım;

android

1) Google Kişiler sayfasına giriş yapıyoruz( Google ana sayfada menüden kişileri veya Gmail’de sol menüde Rehberi seçebiliriz, kişiler sayfasına ulaşmış oluruz.)

2)Profil resminizin olduğu sol tarafta Daha fazla seçene geliyoruz oradan Kişileri Geri Yükle’ye tıklıyoruz.

3) Geri yükleme zamanı çıkıyor karşımıza. Son 1 aya kadar rehberinizi geri getirme şansınız vardır. Geri Yükle butona tıklıyoruz, biraz bekledikten sonra rehberiniz eski haline eksiksiz şekilde geri geliyor.

android-rehberi-geri-getirme

NOT: Rehberinizden silinen kişilerinizi Gmail üstünden kurtara bilmeniz için önceden rehberinizi Google hesabınıza bağlamış olmanız gerek, basit olarak söylemek gerekirse tüm kişileri Google’a göndermiş olmanız gerekmekte.

iPhone’da silinen numaraları geri getirmek ise farklıdır; iPhone kullanıcıları kişileri geri getirmek ya da rehber getirmek için iCloud’ı kullanmak en iyi yoldur, ve en hızlısı, en sorunsuzdur. Şimdi geri getirme adımlarına bakalım;

icloud

1) Telefondan Ayarlar kısmına geliyoruz, iCloud’a giriş yapıyoruz, kişiler kapalı değilse kapatıyoruz.

2) Ekranda çıkan uyarıda “iPhone’umda Tut”a basıyorsunuz.

3)Kişileri’i açık konumuna getiriyoruz ve ekrana gelen uyarının “Birleştir”e basarak kapatıyoruz.

Artık rehberden silinen kişilerimiz geri yükleyebileceğiz. Boş bir rehberimiz bundan sonra olmayacak eğer isterseniz bilgisayarınızdan iCloud.com’a giriş yaparak kişilerinizi düzenliye bilirsiniz ya da bakabilirsiniz, vCard formatında bilgisayarınıza  yedekleyebilirsiniz ve geri yükleme yapabilirsiniz.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica