Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

Aliağa Plajları Ve Denize Girilebilecek Yerler

7 Haziran 2016
35 kez görüntülendi

 

izmir-aliaga08

 

İzmir’in daha çok sanayi ilçesi olarak bilinen Aliağa, tabiatı ve denizi ile de cennet bir köşe gibidir. Mavi bayrak sahaları ile yaz aylarında en fazla turist akınının olduğu yerlerdendir. Ülkemizde gittikçe artan mavi bayrak sahaları Aliağa’da da bulunmaktadır ve bu temizliği nedeni ile de turistlerin gözdelerindendir. Yaz sezonlarında canlıdır çünkü turistlerin gelişi ile birlikte farklı bir hareketlilik gözlenmektedir. Ekonomik tatil planları yapanlar için Aliağa son derece ideal olup denize girilebilen plajları ile de dinlenmek isteyenler için fırsat olarak değerlendirilmelidir.

Aliağa-Plaji

İlçede yer alan ve 2. Ana Jet Üs Komutanlığı’na yakınlığı ile bilinen plajlar denize girmek için en müsait olan alanlardır. Ayrıca Polis Plajları da denize gönül rahatlığı ile girilen alanlardandır ve buraya giriş ücretlidir.  Sosyal etkinliklerin yaz boyunca devam etmesi tatilciler için daha da keyifli olmaktadır. Piknik alanları ile de belde halkı ve tatilciler doyumsuz bir yaz geçirmektedir. Aliağa, Yenişakran Plajı ile de tatilcilere temiz ve güzel bir tatil yaşatmaktadır.  Güneşlemenin ve denize girerek serinlemenin adresi olan bu plaj mavi bayrak sahalardandır. Temiz ve berrak denizi ile Türkiye’nin ender köşelerinden olan Yenişakran, mutlaka tatil için gidilmesi gereken yerlerdendir.

aliaga-sahil

Ayrıca Petkim Çayağzı Dinlenme Tesisleri de ilçeye paralel uzanan bir sahil şeridinde olup buradaki plaj da mavi bayrak sahalardandır. Yaz tatilinin yaşlaştığı şu günlerde tatil planları yapılmaya başlandı ve tatil için yavaş yavaş rezervasyonlar yaptırılmaktadır.  Aliağa’yı düşünenler için burasının eşsiz güzelliklerinin görülmeye değer olduğunu hatırlatmakta fayda vardır. Hem ekonomik canlılıktan dolayı sosyal yaşamın yüksekliği hem de turistik bir belde olan Aliağa, temiz ve berrak denizi ile tatil planları arasında yer alabilecek bir mekândır.

 

Aliağa Plajları Ve Denize Girilebilecek Yerler Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica