Marmara Gündem - 10 Aralık 2016, Cumartesi

ADD Zeytinburnu Şubesi 10 Kasım Konferansı

12 Kasım 2009
553 kez görüntülendi

Atatürkçü Düşünce Derneği  Zeytinburnu Şubesi 10 Kasım Konferansı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 71. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen “10 Kasım Atatürkçü Düşünce” konulu konferans, ADD Zeytinburnu Şubesinde gerçekleştirildi.
Tarihçi Sinan Meydan’ın katıldığı “10 Kasım Atatürkçü Düşünce” konulu konferansı, Zeytinburnu Atatürkçü Düşünce Derneği düzenlendi.

Konferansa, ADD Zeytinburnu Şube Başkanı, Hulusi Kocaer ,B.Yardımcısı, Hüseyin Üsküdar ,Yönetim kurulu üyeleri, Özlem Koç Erdin ,Yücel Kaymakçı ,Süleyman Ceylan ,Yılmaz Kılıç ,Mustafa Özdemir,CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan, CHP Zeytinburnu Meclis üyeleri , CHP Zeytinburnu ilçe yönetimi, CHP Zeytinburnu Kadın ve Gençlik kolları tam kadro katıldı.

ADD Zeytinburnu Şubesi Başkanı , Hulusi Kocaer, Atatürk’ün fikirlerinin güncelliğinin ve evrenselliğinin bir kez daha anlaşılması gerektiğini hatırlatarak “Atatürk’ün izinde yorulmadan yürümeye devam edeceğiz” dedi.

Tarihçi Sinan Meydan, Mustafa Kemal Atatürk insanlığın yetiştirdiği en büyük liderlerden biri olduğunu belirterek şu görüşleri dile getirdi:

“Mustafa Kemal’in kurduğu Türkiye Cumhuriyeti, evrensel değerleri içinde barındıran bir projedir. Mustafa Kemal’in düşüncesinin evrenselliği milli egemenliğe dayanmasından kaynaklamaktadır. Onun benimsediği düşünce sadece Türk ve İslam dünyasına değil diğer uluslara da örnek teşkil etmiştir. Sömürgeden kurtuluş ve özgürlük için esin kaynağı oluşturmuştur. Atatürkçü düşünce sistemi kendisine bilimselliği kılavuz edinmiştir. Gerçeğe bilimle ulaştığı için evrenseldir. Bilimsel yöntemle düşünmeyi, hayatın her alanında bilimi referans almayı öğretmektedir.” dedi.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica