Marmara Gündem - 07 Aralık 2016, Çarşamba

3G Modem ile Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir

6 Mayıs 2011
2.069 kez görüntülendi

3G Modem ile Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir

vın dns ayarları,yasaklı sitelere nasıl girilir,vın dns ayarları değiştirme,vın dns değiştirme,vodem dns değiştirme,vın dns,vın ile yasaklı sitelere giriş,vında dns ayarları,3g yasaklı sitelere giriş,3g modem ile yasaklı sitelere nasıl girilir,mobil modem dns değiştirme,wınn dns ayarları,vınn dns ayarları,vın da dns değiştirme,3g modem dns değiştirme,avea jet yasaklı sitelere giriş,3g ile yasaklı sitelere giriş,wınn ile youtube nasıl girilir,3g modemle yasaklı sitelere giriş,avea jet dns ayarları

Bildiğiniz gibi Türk Telekom tarafından mahkeme kararı ile engellenmiş olan youtube, megaupload ve benzeri sitelere normal dns ayarlarımız ile giremiyoruz bu yazımızda 3G Modem ile Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? sorusunu cevaplayacağız sitemize gelen yoğun yorumları değerlendirdik ve sizler için 3G Modem kullanarak yasaklı sitelere nasıl gireriz anlatacağız.

Aşağıdaki adımları madde madde takip ederek youtube, megaupload tarzı yasaklanmış sitelere 3G Modem ve dns ayarlarını yaparak erişim sağlayacağız. Buyurun DNS ayarlarımızı yapalım.

Bu yöntem ile Türk Telekom tarafından engellenmiş olan youtube,megaupload v.s  sitelere girmeniz için, aşağıdaki ayarları yapmanız gerekiyor. Normal şartlarda “Ağ Bağlantıları” içerisindeki etkin ağ profiline ait TCP/IPv4 protolüne tanımladığımız DNS adresleri ile tüm sitelere erişebiliyoruz. Fakat 3G’de yazılım arayüzünü kullanarak bu işlemi yapmamız gerekiyor.

1. Ana ekranda Araçlar – Seçenekler yolunu izleyin ve Profil Yönetimi satırına girin.

2. Sağ bölümde gördüğünüz Düzenle kısmına tıklayın. Bu işlemin ardından salt durumdaki düğmeler tıklanabilir duruma geçecektir.

3. Alt bölümde Gelişmiş düğmesine tıklayın.

4. DNS Ayarları bölümünü Statik duruma getirin ve aşağıdaki DNS adreslerini yazın.

208.67.222.222

208.67.220.220

Tamam’a basın.

5. Sağ bölümde Kaydet’e tıklayın ve Tamam’a basarak pencereyi kapatın.

6. Başlat-Çalıştır: cmd yazın. Açılan pencerede ipconfig /flushdns komutunu vererek DNS önbelleğini temizleyin.

7. Şimdi tüm engellenmiş sitelere girebilirsiniz.

DMCA.com

Yorumlar

  1. vecdi diyor ki:

    usta yaptım aynen fakat tık yok aynı tas aynı hamam

  2. mikelanj diyor ki:

    eeee ben yaptım neden girmiyor?

  3. gizem diyor ki:

    kazıkçı vınn kullanıyorum turkcell yani birde youtubeye giremiyorum bu nasıl iş nasıl bir mantık bu böyle yasakmı olur kınıyorum hangi çağda yaşıyoruz.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica