2013 SBS Sınavı İptal mi Oluyor – SBS İptal mi Edilecek

16 Temmuz 2013
636 kez görüntülendi

SBS Görsel Resim

2013 SBS Sınavı İptal mi Oluyor – SBS İptal mi Edilecek ?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Seviye Belirleme Sınavı SBS iptal mı oluyor? SBS iptal edilecekse neden iptal edilecek? işte detaylar…

MEB tarafından tüm yurtta yapılan SBS Sınavı iptali hakkındaki söylentiler hem sosyal medyada hemde basında geniş yer buldu. Peki gerçekten SBS Sınavı iptal mi oluyor ?

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekillerinden Aydın Ağan Ayaydın, Seviye Belirleme Sınavının iptali için mahkemeye başvurdu, dava açtı. Sebebi olarak ise; Almanca ve Fransızca testlerinin, İngilizce testi cevap anahtarı kullanılarak, bariz hatalı bir yöntemle değerlendirildiğini ve bu yüzden iptal edilmesi gerektiğini savunarak dava açtı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği bu konu hakkında yaptığı açıklamada hatalı bir değerlendirmenin söz konusu olduğunu ve değerlendirmenin yeniden yapıldığını duyurdu. Ama bu açıklamada tatmin etmedi. 2013 Tercihleri başlamadan önce mahkemeye başvurarak dava açan CHP Milletvekili Ayaydın yürütmenin durdurulmasını istedi.

Bundan sonra ne olacak bekleyip göreceğiz. Peki sizce SBS Sınavı iptal olmalı mı? İptal olacaksa neden iptal edilmeli yada edilmemeli? yorumlarınızı bekliyoruz.

2013 SBS Sınavı İptal mi Oluyor – SBS İptal mi Edilecek Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

  1. damla dedi ki:

    Bence kesinlikle iptal edilmeli haksislik oluyor iptal edip bastan sinav yapilsin burada milli egitim bakanligina sesleniyorum adaletli davran ve iptal et yoksa hakkimiza girmis olursun çalanlar bizden yuksek alir!!!!!

Yorum Yaz

Yandex.Metrica