Marmara Gündem - 09 Mart 2020, Pazartesi

2013 Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sivil Memur Alımı

17 Haziran 2013
633 kez görüntülendi

2013 Genel Kurmay Başkanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sivil Memur Alımı

genelkurmay_baskanligi

Kara Kuvvetleri Personel Temin Merkez Komutanlığı resmi İnternet sitesinden yapılan duyuruya göre Genelkurmay Başkanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığına açıktan sivil memur alımı kapsamında başvuruları kabul edilen ve KPSS puanı itibariyle sınavlara çağrılan sivil memur adaylarının isimleri, mülakat, uygulamalı sınav tarihlerini ve konu ile ilgili açıklamaları için yazımızın devamını okuyun lütfen.

Genelkurmay Başkanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığına 2013 yılı açıktan sivil memur alımı kapsamında başvuru sonuçları ile sınavlara çağrılan adayların sınav merkez, tarih ve saatleri aşağıda yer almaktadır.

1. Genelkurmay Başkanlığı ve K.K.K.lığında istihdam edilmek üzere 2013 yılı açıktan sivil memur temini başvuruları tamamlanmıştır.

2. Başvuru yapan (belge gönderen) adayların başvuru sonuçları ile sınav tarihi ve saatleri sorgulama sayfasında; adayların sınavlara gelirken getirecekleri belgeler çizelge-1’de yayımlanmıştır.

3. Her unvan için kayıt-kabul ve mülakat “Kara Kuvvetleri personel temin merkezi Komutanlığı cebeci/Ankara” adresinde, uygulamalı sınavlar (bazı unvanlar için) çizelge-2’de adresleri belirtilen sınav merkezlerinde icra edilecektir.

4. Sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte sınav merkezlerinde hazır bulunmayan adaylar sınav haklarını kaybedeceklerdir.

5. Her unvan için kontenjanın kaç katı adayın sınavlara çağrıldığı, çağrılan toplam aday sayısı ve sınavlara çağrılan en düşük puanlı adayın KPSS puanı (taban puan) çizelge-3’te yayımlanmıştır.

6. Uygulamalı sınav, adayın başvurduğu unvan ile ilgili bilgi, beceri ve yeterliliğini ölçen nazarı ve/veya uygulamalı bir sınavdır. Uygulamalı sınav icra edilecek unvanlar ve sınavların kapsamı başvuru kılavuzunda belirtilmiştir. (zabıt katipleri uygulamalı sınav için diledikleri takdirde yanlarında “f” klavye getirebileceklerdir.)

7. Uygulamalı sınavlar sınav merkezi kapasitesi ve aday yoğunluğuna göre geç vakte kadar sürebilecektir. Gerektiğinde bir sonraki güne ertelenebilecektir.

8. Unvanlara yönelik İl/İlçe tercihleri mülakat sınavı öncesinde dilekçeyle alınacaktır.

9. Seçim aşaması sınavları (uygulamalı sınav ve/veya mülakat) sonucunda başarılı olan adaylar, nihai başarı puanları ve tercihlerine göre sadece bir unvan kadrosuna asil olarak yerleştirilecek; asil kadroların tamamlanmasını müteakip tüm adaylar yine nihai başarı puanlarına göre genel yedek olarak sıralanacaklar dır. Asil kadrolarda boşalan unvanlar; puanı en yüksek genel yedek adaydan (adayın tercihi/tercihleri de dikkate alınarak) başlamak üzere tamamlanacaktır.

10. Sınav sonuçları (asil ve yedek adayların ilan edilmesi) 10 temmuz 2013 tarihinden sonra www.kkk.tsk.tr adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır.

11. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta ile sınav merkezi, tarih ve saati tebliğ edilmeyecektir.

12. Sınavlara katılmak için yola çıkmadan önce bu duyuru ile sınav merkez ve tarihini bir kez daha kontrol ediniz.

Başvuru sonucunu ile sınav tarih ve saatinizi görmek için tıklayınız.

Çizelge-1: Adayların sınavlara gelirken getirecekleri belgeleri görmek için tıklayınız.

Çizelge-2: Kayıt kabul, uygulamalı sınav (yapılacaksa) ve mülakat merkezlerinin adreslerini görmek için tıklayınız.

Çizelge-3: Her unvan için kontenjanın kaç katı adayın sınavlara çağrıldığı ve çağrılan en düşük KPSS puanına sahip adayın puanını (taban puan) görmek için tıklayınız .

Başvuru kılavuzunu görmek için tıklayınız.

Kaynak: https://pertem.kkk.tsk.tr/02Sonuc/memur02/aciklamalar.htm

2013 Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sivil Memur Alımı Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica