Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

E-Okul Karne Sonuçları Öğrenme

15 Mayıs 2012
1.308 kez görüntülendi

2013 Yılı Online E-Okul Karne Sonuçları Öğrenme

2013 öğretim yılı bitmek üzere, her öğrenci ve veli gibi sizde heyecanlısınız E-Okul karne sonuçlarına bakmak istiyorsunuz. E-Okul Karne Sonuçlarını Öğrenmek artık çok kolay yapmanız gerekenler çok basit öncelikle  meb’in resmi sitesi olan http://e-okul.meb.gov.tr/Ilkogretim/Veli/iov00001.aspx adresine giriyorsunuz, daha sonra Öğrenci T.C. Kimlik Nosunu ve Öğrenci Okul Nosunu girerek bütün karne bilgilerine ulaşabiliyorsunuz.

Bu sisteme giriş yaparak çocuğunuz ders ve karne notlarını ayrıntısıyla görebiliyorsunuz. Karne ve yazılı sonuçlarının E-Okul‘dan öğrenilmesiyle böylece karne heyecanı da ortadan kalkmış oldu. E-Okul karne sonuçları için daha tüm yazılıların bitmemesi ve sözlülerin verilmemesi nedeniyle erken olsa da biz yine de size sayfanın linkini verelim.Linke tıklayarak sayfaya gittiğinizde önce resimde gördüğünüz rakamları doğruladıktan sonra, öğrencinin TC kimlik numarası ve okul numarası bilgisini girmeniz istenecektir. Tamam dedikten sonra karne bilgilerini alabilirsiniz. E-Okul Karne sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız

E OKUL HAYATIMIZA GİRİNCE

E okul uygulamasının hayata geçişi öğretmen, öğrenci, veli açısından dev bir adım oldu. E okul karne notları, sınav sonuçları, not girişi açısından herkesimi rahatlatan bir uygulama oldu. E okulda yaşanan sorunlar nasıl aşılabilir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi E okul faydalı olması yanı sıra bir çok öğretmene, öğrenciye, veliye saç baş yoldurur hale gelmiştir. Notları girmeye çalışan öğretmen ya sisteme giremez girsede yavaş çalışır. Notları girdiğini sanır ertesi gün bir uyarı gelir girilen notları tekrar girmeniz gerekiyor. Çünkü sistemde bir hata oluşmuş…
Öğrenciler notlarını merak eder. Bu onların en doğal hakkıdır. Her öğrenci bilgisinin ne durumda olduğunu biran önce öğrenmek ister ve ona göre kendini yönlendirmek ister…
Veliler çocuklarının notlarını karneyi beklemeden doğru olarak görmek ister. Zamanı olmayan veliler okula gitmeden çocuğunun sınav sonuçlarını, ödev sonuçlarını vb. öğrenmek ister.
Oldukça büyük bir kesime hizmet götürülmek isteniyor. Bu iyi niyetli doğru bir çalışmadır. Ancak hesaplama yapılırken öngörü tam yapılamamıştır. Milyonlarca kişi google sistemini kullanır ancak çok az sorun yaşanır. Kimseye saç baş yoldurtmaz.

Milli Eğitim Bakanlığı bu sorundan nasıl kurtulur?
Sorundan kurtulmak için öncelikle ilgili birimler sorunu iyi tespit etmeliler. Kullanılan serverların sayısı arttırılmalıdır. Ayrıca veri girilen bilgisayarların kullandığı hatların bant genişliği yükseltilmelidir. Her şehir için ayrı server kullanılarak yığılma enggellenmelidir. Bu ayrı serverlarda toplanan bilgi sadece bakanlığın kullandığı bir hat üzerinden ana bilgisayara aktarılmalıdır. Ancak bu iyileştirmelerin sonunda E okul işkence mi kolaylık mı sorusu sorulmaz hale gelecektir.

E-okulun faydalarını gözardı etmekte haksızlık olacak. E okulun faydalarını şöyle sıralayabiliriz:

Öğretmenler açısından:

* Öğrencilerin sınav sonuçlarını girebilecek,
* Öğrenciler için ders notları yayınlayabilecek,
* Derslere hazırlayıcı testler hazırlayabilecek,
* Öğrenci anket ve ölçme değerlendirmelerini hazırayabilecek,
* Ve bu değerleri listeleyebileceklerdir.

Öğrenciler açısından:

* Sınav sonuçlarına bakabilecek,
* Testler çözebilecek,
* Kendilerine ait bir sayfalık internet sayfası tasarlayıp yönetebileceklerdir.

Veliler açısından:

* Öğrenci devam/devamsızlık durumlarını kontrol edebilecek,
* Öğrenci sınav notlarına bakabilecek,
* Öğretmen ve/veya yetkililer ile yazışabileceklerdir.

E-Okul Karne sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız

DMCA.com

Yorumlar

 1. Turkey Agent diyor ki:

  Bu e-okul insanda karne heyecanı bırakmıyor

 2. asena diyor ki:

  kaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarnem çok iyi pekiyi aldım

 3. harun diyor ki:

  e-okul hakkında verdiğiniz faydalı bilgiler için teşekkürler.

 4. eokul diyor ki:

  https://e-okul.meb.gov.tr/Ilkogretim/Veli/iov00001.aspx adresinden girebilirsiniz burda açılıyor

 5. nazenin diyor ki:

  ayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy e okula gire gire bilgisayarı çökeltmişler

 6. ayda diyor ki:

  bence güzellllllllllllllllllllllll değil

Yorum Yaz

Yandex.Metrica