Marmara Gündem - 07 Aralık 2016, Çarşamba

Kurban Bayramında Havalar Nasıl Olacak?

9 Ekim 2012
922 kez görüntülendi

2012 Kurban Bayramında Havalar Nasıl Olacak?

2012 Senesi Kurban bayramının yaklaştığı şu günlerde herkes tatil planları yapmakta. Tatil planları yapıp, kurban bayramında havalar nasıl olacak, bayramda hava durumu nasıl, yağış varmı, bayramda havalar sıcakmı olacak diye sorular sıralayabilirsiniz. Sizin için bilgi olması amacı ile Kurban Bayramında Havalar Nasıl Olacak? sorununun cevabını araştırdık ve sizler için aşağıda yazımızın devamında paylaşıyoruz.

Meteoroloji Genel Müdürü Mehmet Çağlar, Ankara’da düzenlediği basın toplantısında bayramda havanın nasıl olacağını açıkladı. Kurban Bayramı tatilinde hava sıcaklığının Türkiye genelinde, mevsim normallerinin 6 ile 10 derece üzerinde seyredecek.

İstanbul 20, Bursa 25 derece olacak. Doğu Karadeniz 22-23′leri görecek. Doğu Anadolu’da 16 civarında olacak. Erzurum ve Ağrı’da geceleri eksi 6′lara kadar düşen bir sıcaklık söz konusu. Diğer bölgeler, güney ege ve batı Akdeniz hariç ülkenin geneli haftasonu parçalı az bulutlu bir hakim olacak.Hafta sonuna geldiğimiz zaman yine yağışlı hava güney ege ve batı akdeniz’de var.

Arefe gününde ülke geneli parçalı az bulutlu. Hafif bölgede yağış bekliyoruz. Muğla Aydın arası hafif bir yağış bekliyoruz. Erzurum, Ağrı ve Ardahan’da geceleri eksi dereceleri göreceğiz. Karadeniz’de 25′leri görebiliyoruz. Tabi Akdeniz sıcak. Tatile gidecekler için bu bölgelerde 31′leri görüyoruz.

Bayram gününe gelirsek, ülke geneli parçalı az bulutlu. Sıcak bir hava var, yağışsız bir hava var. İç Anadolu’da Ege’de bulut var. Diğer bölgeler doğu Karadeniz, güneydoğu anadolu’da sıcak bir hava hakim.

Güncel hava durumunu öğrenmek için Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi sitesi olan http://www.mgm.gov.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

DMCA.com

Yorumlar

  1. Tayfun Demir diyor ki:

    tendon bağlarımı kurban bayramında gelen etlerden tanımaya çalışmıştım. onlardada aynı olmalı mantığı diye düşündüm. haberiniz var mı? zaman su gibi akıp gidiyor ve ben herkesi çok seviyorum.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica