Marmara Gündem - 10 Aralık 2016, Cumartesi

2011 Yılı Askerlik Celp Dönemleri Açıklandı

2 Kasım 2010
1.180 kez görüntülendi

2011 Yılı Askerlik Celp Dönemleri Açıklandı

http://img.mynet.com/ha3/a/askerlik.jpg

Evet arkadaşlar yıllar çabucak geçti ve Yıl 2011 Askerlik geldi çattı Vatani görevinizi yapma zamanı geldi her Türk genci gibi sıra 1991 doğumlulara geldi.

1991 doğumlu 2011  yılında askere gidecek olan kardeşlerimizin 2011 celp dönemleri açıklandı

*2011 yılı celp dönemlerini görmek için tıklayınız.

*1991 Doğumlu Yükümlülerin İlk Yoklama İşlemlerine Ait TRT Duyurusuna ulaşmak için tıklayınız.

2011 Askere Gidecek kardeşlerim için internette biraz araştırma yaptım ve aşşağıdaki bilgilere ulaştım umarım 1991 doğumlu askere gidecek olan kardeşlerime yararlı olur lafı fazla uzatmadan konumuza geri dönelim konumuz 2011 Celp Dönemleri ve Askerlik İşlemleri 2011 askere gidecekler buyrun bilgiler aşşağıda hepinize şimdiden hayırlı teskereler. Konu Başlığı Altından Yorum yapabilirsiniz…

– 1991 doğumlu ve 2011 yılında askere gideceklerle ilgili birkaç hususu belirtelim.
– 1991 doğumluların askerlikle ilgili yükümlülükleri 01.01.2010 tarihi itibarı ile başlayacaktır.
– 1991 doğumlular 2010 yılında muayenelerini olacak ve 2011 yılında askere gideceklerdir.

İLK YOKLAMA
– Bu yıl askerlik çağına girenlerin yani 1991 doğumluların nüfus kayıtlarındaki bilgileri içeren ilk yoklama kimlik çizelgeleri 1-30 Nisan tarihleri arasında nüfusa kayıtlı olunan yerin köy veya mahalle muhtarlıkları ile askerlik şubelerinde askıya çıkarılmak suretiyle ilân edilir.
– Askı süresi içinde ilk yoklama kimlik çizelgelerini incelemeniz isminiz yoksa veya kimlik bilgileriniz hatalı veya eksikse gerekli düzeltmeleri yaptırmak üzere 15 Mayıs tarihine kadar nüfus idaresine başvurmanız gerekmektedir.Çizelgedeki kimlik bilgilerinde hata veya eksik bilgi bulunmayanların ikâmet adreslerini listelere yazdırmaları yeterlidir.

SON YOKLAMA
Askerlik şubeniz; 1 Temmuz-31 Ekim tarihleri arasındaki herhangi bir günde sizi yoklamaya davet eden “Son Yoklama Çağrı Tebligatı”nı adresinize gönderecektir.

Herhangi bir nedenle çağrı tebligatı elinize ulaşmasa dahi; bulunduğunuz yer askerlik şubesine müracaat ederek yukarıdaki tarihler arasında yoklamanızı yaptırmanız gerekmektedir.

Nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçe dışında ikâmet etmekte iseniz bu tebligat ile birlikte bölgesinde bulunduğunuz askerlik şubesine başvurunuz.

Son Yoklama Gününden Önce;

* Verem savaş dispanserine giderek verem taraması yaptırıp sonuç belgesini alınız.

Son Yoklamaya Gelirken;

Nüfus hüviyet cüzdanınızı
2 adet fotoğrafınızı
Öğrenim durumunuzu gösterir belgenin aslı ve fotokopisini
Verem savaş taraması sonuç belgesi
Meslek veya sanatınıza ait belgeleri
Sporcu lisansınızı
Sürücü belgenizin aslı ve fotokopisini
mutlaka yanınızda bulundurunuz.
Son yoklama sırasında sağlık durumunuzun tam olarak tespit edilebilmesi için varsa önceki yıllarda geçirmiş olduğunuz hastalıklara ait tedavi belgeleri ile raporlarınızı yanınızda bulundurunuz ve muayene sırasında durumunuzu tabiplere mutlaka bildiriniz.

Öğrenci hapis yurtdışında işçi veya işveren olarak veya hastanede bulunuyor iseniz ilgili kuruluşlardan veya konsolosluklardan alacağınız bu durumunuzu belirten belgeleri 31 Ekim tarihinden önce askerlik şubesine gönderiniz veya gönderilmesini sağlayınız.

Son yoklamanızı süresi içinde yaptırmadığınız ve mazeretinize ait belgeleriniz askerlik şubesine ulaşmadığı takdirde yoklama kaçağı suçu işlemiş olur ve Askerlik Kanunu ve Askeri Ceza Kanunu gereğince askerlik şubelerince idari para cezası veya cumhuriyet baş savcılıkları tarafından yapılacak yargılama sonucunda hapis veya ağır hapis cezası ile cezalandırabilirsiniz ağır hapis cezası aldığınız takdirde kamu hizmetlerinde görev alma seçme ve seçilme hakkı vb. Bazı kamusal haklardan ömür boyu mahrum kalabilirsiniz.

Kaynak : http://www.msb.gov.tr

DMCA.com

Yorumlar

 1. ömer diyor ki:

  askerlik clp dönemleri

 2. ferhat demir diyor ki:

  yozğat akdagmadeni davulbaz koyu kac kaldırıyor ogrene bılırmıyım

 3. özkan demirdöven diyor ki:

  91

  91 doğumluyum ve mayısta askerim
  saat 19.33

 4. firari mardinli diyor ki:

  slm ben mardin yeşilliden yazıyorum burda 2 tertip gideceğimızi yazmışsiniz askerlik şubesini arıyoruz 4 tertip diyorlar kime inanacağımızı bizde şaşırdık yardımcı olursaniz sevinirim simdiden tsk..

 5. orhan diyor ki:

  2 ay sonra askerim kardes

Yorum Yaz

Yandex.Metrica